Strona główna Polityka Po raz piąty kandyduje na urząd wójta

Po raz piąty kandyduje na urząd wójta

0

Zapewnia, że to była udana kadencja, choć nie wszystkie plany udało się zrealizować. Teresa Mazurek, od 2002 roku nieprzerwanie szefująca gminie Świdnica, zamierza po raz piąty ubiegać się o fotel wójta. Razem z nią do wyborów idą kandydaci na radnych.

Podczas konwencji Komitetu Wyborczego Wyborców Teresy Mazurek „Wspólna Gmina” w Grodziszczu obecna jeszcze wójt podsumowała przede wszystkim ostatnia kadencje 2014-2018, nie zabrakło jednak porównań do pierwszych lat urzędowania. Przypomniała, ze w 2003 roku budżet gminy nie sięgał nawet 20 milionów złotych, dzisiaj to 90 milionów. To także stale rosnący udział środków zewnętrznych, zarówno krajowych, jak i europejskich, które pozwalają realizować liczne inwestycje. Długą listę Teresa Mazurek rozpoczęła od zadań oświatowych, na które złożyła się m.in. budowa sali sportowej, nowych pracowni, boisk i basenu krytego. Gmina inwestowała w kanalizację, drogi, ścieżki rowerowe, była liderem programu na rzecz doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowe samochody i sprzęt, remontowała drogi (ponad 20 kilometrów). – Ale to nie tylko „projekty „twarde” – podkreślała Teresa Mazurek. Gmina jako pierwsza w regionie zainwestowała w gabinety stomatologiczne w szkołach. Wspiera również budowę przydomowych oczyszczalni, działania stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich.

Teresa Mazurek podkreślała, że za każdą inwestycją i zrealizowanym zadaniem kryje się  praca wielu osób. Dziękowała radnym, urzędnikom, sołtysom. W programie wyborczym na kolejną kadencję KWW Teresy Mazurek znalazła się m.in. kontynuacja dotychczasowych inwestycji oświatowych, drogowych, ekologicznych (kanalizacja, ścieżki rowerowe, wymiana oświetlenia ulicznego). Teresa Mazurek chciałaby również powrócić do budowy przez gminę mieszkań komunalnych, a także wybudować żłobek w Pszennie i rozpocząć nowy program wsparcia dla mieszkańców wymieniających stare piece węglowe na ekologiczne ogrzewanie.

/asz/

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPotrącił kobietę na przejściu
Następny artykułEfektowna wygrana w Kłodzku. Gramy dalej w Pucharze Polski! [FOTO]