Strona główna 112 Oszuści grasują na terenie gminy Świdnica

Oszuści grasują na terenie gminy Świdnica

0

Trwa przygotowywanie dokumentacji pod budowę kanalizacji w Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Lutomi Małej i Stachowiczkach. Gmina Świdnica uzgadnia obecnie z mieszkańcami lokalizację przyłączy i studni kanalizacyjnych. Z okazji próbują skorzystać oszuści, którzy podają się za urzędników i pracowników działających na zlecenie gminy.

W związku z projektowanymi przyłączeniami nieruchomości do sieci kanalizacyjnej Gmina, ani żadne inne osoby działające w jej imieniu nie pobierają opłat. Firmą wykonującą opracowanie projektowe jest ESKO Consulting z Zielonej Góry. Osoby, które są delegowane do opracowania dokumentacji projektowej z ramienia firmy ESKO Consulting są upoważnione do pozyskania od Państwa zgód na wejście na teren nieruchomości oraz uzgodnienia lokalizacji przyłączy i studni przyłączeniowych – wyjaśnia Janusz Waligóra, rzecznik Gminy Świdnica.

Alarmuje przy tym, że pojawiły się informacje o osobach, które próbują pobierać od mieszkańców opłaty z tytułu zaliczki za przyłączenie. – Są to działania nielegalne i są próba oszustwa. Jednocześnie przestrzegamy przed dokonywaniem jakichkolwiek opłat osobom, które rzekomo działają w imieniu Gminy Świdnica i pobierają opłaty w związku z projektowaną kanalizacją – dodaje Waligóra.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStadion 10 dni po odbiorze, 10 dni przed otwarciem [List czytelnika]
Następny artykułŚwidnickie policjantki wśród najlepszych strzelców Dolnego Śląska