Strona główna Wydarzenia Masz pomysł na lokalną inicjatywę? Dolnośląski samorząd daje pieniądze

Masz pomysł na lokalną inicjatywę? Dolnośląski samorząd daje pieniądze

0

Ćwierć miliona złotych trafi na wsparcie pomysłów Dolnoślązaków w ramach trzeciej edycji “Dolnośląskich Małych Grantów”. Wnioski można składać do 13 września.

“Dolnośląskie Małe Granty” to wojewódzki program wsparcia inicjatyw realizowanych przez mieszkańców Dolnego Śląska. Dzięki niemu mieszkańcy mogą zdobyć dotacje na realizacje wydarzeń kulturalnych, sportowych, turystycznych, edukacyjnych, a także działań na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin, mniejszości narodowych oraz etnicznych.

Program skierowany jest do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy Dolnego Śląska.

Zależy nam na budowaniu lokalnych społeczności w całym regionie, dlatego sukcesywnie wspieramy aktywność obywatelską Dolnoślązaków. Jak widać po frekwencji, projekt cieszy się dużą popularnością. Do drugiej edycji Dolnośląskich Małych Grantów, która realizowana była w pierwszej połowie roku zgłoszono prawie 600 projektów z całego województwa. Komisja wybrała 87 najlepszych, które zostały dofinansowane łącznie na kwotę ok. 400 tys. zł. – zaznacza Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa.

Wnioski można składać od 1 do 13 września poprzez stronę www.malegranty.pl. Projekty realizowane będą od 27 września do 7 grudnia. Z kolei od 3 do 11 września odbędzie się 14 spotkań informacyjnych w różnych miastach województwa, w tym w Świdnicy. Odbędzie się ono 11 września w godzinach 14.00-16.00, w sali 225 (II piętro) Starostwa Powiatowego przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 7 w Świdnicy.

/UMWD, opr. mn/