Strona główna Wydarzenia Strzegom Licealne zajęcia w wyremontowanej hali sportowej!

Licealne zajęcia w wyremontowanej hali sportowej!

0

Dobiega końca modernizacja hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Nowy parkiet, okna, centralne ogrzewanie, nagrzewnice, prysznice, a także nowa aranżacja salki bokserskiej i salki fitness – to tylko część inwestycji, które zostały dotychczas zrealizowane.

Modernizację najważniejszej części obiektu udało się dokończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, dlatego uczniowie, już od początku września, mają zajęcia wychowania fizycznego w budynku hali LO. Na jednej z lekcji, na zaproszenie dyrektora Tomasza Marczaka, pojawili się: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta Zygmunt Worsa oraz dyrektor wydziału inwestycji Łukasz Pełka.

Była to okazja do sprawdzenia funkcjonalności inwestycji, z której codziennie korzystają licealiści. Goście pokusili się nawet o kilka rzutów do kosza oraz strzałów na bramkę. – Dziękuję serdecznie za realizację tak ważnej inwestycji, dzięki której licealiści mają idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności i sportowych pasji – mówił dyrektor Tomasz Marczak.

Całkowita kwota inwestycji to ponad 400 000 zł. Środki pochodzą ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy. W trakcie realizacji jest jeszcze wymiana pieca (z węglowego na gazowy) oraz renowacja sauny.

/Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, opr. mn/

Poprzedni artykułOtwarcie świdnickiego stadionu pod okiem mistrza olimpijskiego! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułNarkotyki w rękach policji