Strona główna 0_Slider Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej tym razem w Świdnicy

Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej tym razem w Świdnicy

0

Regionalne jedzenie, zabawa przy występach zespołów folklorystycznych, zagrody edukacyjne i agroturystyka. Tych, którzy lubią świeże powietrze, dobre jedzenie i wiejskie klimaty, zapraszamy na Festiwal Tradycji Wsi Dolnośląskiej. Plenerowa impreza organizowana przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego została zaplanowana na niedzielę 9 września, na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej 25/27.

Podczas Festiwalu swoją ofertę przedstawią właściciele dolnośląskich gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych, wiejscy przetwórcy i producenci zdrowej, regionalnej żywności. Przygotują oni degustacje swoich produktów z możliwością zakupu oraz atrakcje w wiejskim stylu, zachęcające do przyjazdu na wieś. Swoje stoiska będą miały także instytucje wspierające rolnictwo, gdzie będzie można skorzystać z fachowego doradztwa.

Imprezie towarzyszy konferencja poświęcona edukacji dzieci i młodzieży w dolnośląskich zagrodach edukacyjnych. Pokażemy, jakie są możliwości wyjazdów szkolnych wycieczek do zagród edukacyjnych. Jest to bowiem atrakcyjne miejsce, w którym dzieci spędzają czas, ucząc się poprzez zabawę, obserwacje i doświadczenia. Wstęp wolny.