Strona główna 0_Slider Dolnośląski Kongres Organizacji Pozarządowych po raz czwarty

Dolnośląski Kongres Organizacji Pozarządowych po raz czwarty

0

Gdzie szukać źródeł finansowania? Co zmieniło się w przepisach? Czy nadal jesteśmy euroentuzjastami? Jak legalnie organizować festyny? – to tylko część tematów, które znajdą się w bogatym programie dyskusji podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych. Społecznicy i samorządowcy spotkają się w Krzyżowej koło Świdnicy 4 października.

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wraz z organizacjami i instytucjami partnerskimi przygotowali największe wydarzenie sektora obywatelskiego na Dolnym Śląsku. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, rad działalności pożytku publicznego, samorządów lokalnych oraz sołtysi i aktywni obywatele.

Podczas Kongresu będzie miało miejsce wystąpienie główne pod roboczą nazwą „Porozumienie ponad podziałami”, odbędzie się 16 paneli dyskusyjnych, a także gale wręczenia nagród w konkursach „Aktywni na 100%” i „Szklane Krople”. Konkurs „Aktywni na 100%” organizowany jest z inicjatywy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i jego celem jest wyróżnienie 100 lokalnych organizacji z Dolnego Śląska działających aktywnie na rzecz swoich społeczności z okazji 100.lecia Odzyskania Niepodległości.

VI edycja konkursu „Szklana Kropla” realizowana jest przez Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet” z Wrocławia i jej celem jest nagrodzenie wyjątkowych kobiet oraz organizacji, które wspierają kobiety lub działają na ich rzecz.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, sfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.