Strona główna 0_Slider Ciężarna w szóstym miesiącu z czterema promilami alkoholu

Ciężarna w szóstym miesiącu z czterema promilami alkoholu

14

Zataczała się, bełkotała i był wyczuwalny silny zapach alkoholu. O kobiecie w widocznej ciąży w takim stanie powiadomili policję mieszkańcy jednej z kamienic ze Świdnicy. Po przebadaniu okazało się, że 30-latka ma w organizmie 4 promile alkoholu. Dwie osoby usłyszały zarzut spowodowania zagrożenia życia nienarodzonego dziecka.

Zdjęcie ilustracyjne

30-latka jest mieszkanką powiatu świdnickiego. 11 września tego roku przyjechała do Świdnicy i spotkała znajomego, który zaprosił ją do mieszkania swojej matki i jej konkubenta. – 60-letnia kobieta i jej 70-letni partner zaczęli kobiecie nalewać alkohol, mimo że jest ona w widocznej ciąży. Nie wiemy dokładnie, ile mogła wypić, ale na stole stały po spotkaniu trzy puste butelki – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. Badanie wykazało, że kobieta ma 4 promile alkoholu w organizmie. Przyjmuje się, że 4,5 promila to dawka śmiertelna.

Kompletnie pijana ciężarna została przewieziona do szpitala. Badanie KTG płodu wykazało drastycznie obniżone ciśnienie krwi. – Życie nienarodzonego dziecka było zagrożone – mówi Marek Rusin. Prokuratura postawiła zarzuty osobom, które podały kobiecie alkohol. 60-latka przyznała się do winy, jej partner zaprzecza. Wobec obojga zastosowano dozór policyjny. Za doprowadzenie do rozstroju zdrowia, zagrażającego życiu nienarodzonego dziecka grozi im kara do 2 lat więzienia. Ciężarna nie poniesie karnych konsekwencji.

Prokuratura zawiadomiła Sąd Rodzinny i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. 30-latka ma już troje dzieci, z których najstarsze skończyło dopiero cztery lata. Jak informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica, kobieta od 4 lat nie korzystała z pomocy GOPS-u. Po zdarzeniu z 11 września pracownicy ośrodka przeprowadzili wywiad  środowiskowy i zaproponowali pomoc. Kobieta wyraziła chęć współpracy, ma jej pomagać asystent rodziny.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 • Siostra Bernadetka

  No to teraz pracuje na emeryturę od nas 😂
  Tylko dzieci żal.

 • Anty-Cebula

  Rozumiem że matka zależna od innych że sama nie potrafiła odmówić??? I do tego bez kary :D?

 • daro

  To mi się podoba , idę na impreze z nieznanymi osobami oni mnie polewają , wsiadam nabity jak strzelba w auto i nie ponosze żadnych konsekwencji , winni są ci co mnie polewali , ale ja ich nie znam więc nie ma tematu . Porażka , nawaliła się jak stodoła więc powinna ponieść odpowiedzialność za całą sytuacje , mamusia jak z koziej ………..

  • YES

   ciekawe a co taki asystent rodziny robi? bedzie po piwo chodził i polewał? do mnie też może wpaśc i okna umyć 🙂 ale najwazniejsze żeby patologie wspierać i to jest dopiero patologia 🙂

   • Mike Jackson

    Nic nie zrobi bo ona jest chora i trzeba ja leczyc kazde jej dziecko jest krzywdzone alkoholem

    • YES

     taaa następna chora i nieprzystosowana bidulka 🙂

     • Mike Jackson

      Jak dla mnie to po urodzeniu powinni zabrać jej dzieci bo tam zawsze były libacje i bedą szkoda dzieci bo nie są nic winne a ona chleje już 4 ciąże

   • Mike Jackson

    Dodam że jeszcze nigdy nie bylo interwencji zadnej w domu gdzie znajduja się dzieci i patrza na to wszystko, a gdzie jest ojciec dzieci? Pozwala na takie coś?

 • Alojzy

  Kolejna produkcyjna mamuśka żerująca tylko na 500+ i innych zasiłkach. Brawa dla obecnej władz! Tworzycie tym samym pokolenie na swoim poziomie… Bez szkoły, bez ambicji, ale za to zdolną do pustego robienia dzieci! Uważajcie, bo napędzi to waszą gospodarkę -> prosto do rowu…

 • tak jest

  I znowu Świdnica ma się czym pochwalić…
  Ona powinna zostać zamknięta do porodu dla dobra dziecka (pozostałe odebrać), przecież wiadomo, że teraz nawet w tej chwili pije! Pózniej ją wysterylizować i wypuścić, niech zabawia się na melinach.

  • Mike Jackson

   Nie Świdnica tylko Bojanice tak się bawią zabrać dzieci bo to nie pierwszy i nie ostatni raz

 • Cobra

  Jednej rzeczy nie rozumiem – jak była w ciąży i jej nalewali to po co piła??? Nie wiedziała co robi??

  • YES

   piła bo lubi 🙂 a co w tym ciąża przeszkadza? przecież to nie choroba 🙂

   • Cobra

    szkoda, że ta idiotka nie pomyślała o dziecku! Sama niech chleje do upadłego ale niech nie truje tym gównem dziecka!