Strona główna 0_Slider Burgery, pierożki, czy tajskie przysmaki? Food trucki opanowały Świebodzice

Burgery, pierożki, czy tajskie przysmaki? Food trucki opanowały Świebodzice

2

Cieszył się niemałą popularnością w sobotę i z pewnością podobnie będzie w niedzielę. Trwa I Food Truck Festiwal w Świebodzicach. Oprócz świeżo przygotowywanych smakołyków, na odwiedzających czeka także szereg innych atrakcji.

Już w sobotę na świebodzickim Rynku zaparkowało kilkanaście food trucków, które przez cały weekend będą serwować pyszne, przygotowywane na świeżo, jedzenie z różnych kuchni świata: azjatyckiej, meksykańskiej, europejskiej. – I Świebodzicki Food Truck Festiwal to całkowicie nowa impreza w mieście, którą przygotował dla mieszkańców burmistrz Bogdan Kożuchowicz. I proszę nie mylić tego z Fast foodem, bo tu chodzi o street food, a różnica jest kolosalna. Jedzenie przygotowywane jest na świeżo, na oczach kupujących. Mamy więc podwójną frajdę – zapewniała Agnieszka Bielawska-Pękala z Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

Wraz z władzami miasta zapraszała do degustowania, wspólnego spędzenia czasu, ale także do zabawy i chilloutu. – Na Rynku stanie strefa chilloutu z muzyką na żywo, leżakami oraz bezpłatna strefa zabaw dla dzieci z kolorowymi dmuchańcami i kulami wodnymi (zamki i kule będą przez cały czas trwania imprezy, a animatorzy w godz. 15.00-18.00) – mówiła Bielawska.

W niedzielę strefa food-trucków w centrum Świebodzic będzie działać od godziny 11.00 do 22.00.

/UM Świebodzice, fot. Miasto Świebodzice/Facebook, opr. mn/

Poprzedni artykułCynamon i Luna szukają nowego domu [Aktualizacja]
Następny artykułGdzie na rolki? Lodowisko ponownie zaprasza!