Strona główna Wydarzenia Strzegom Atrakcje na „Szlaku Kamienia”

Atrakcje na „Szlaku Kamienia”

0

Już niedługo w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu udostępnione zostanie multimedialne centrum informacji o „Szlaku Kamienia” i jego atrakcjach. Pod koniec sierpnia zakończyły się prace związane z jego uruchomieniem.

Jak zapowiada Wioletta Urban – Smagłowska, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w UM w Strzegomiu, strzegomski koordynator projektu „Szlak Kamienia”, będzie to wielka atrakcja nie tylko dla samych mieszkańców gminy Strzegom, ale przede wszystkim dla turystów odwiedzających Ziemię Strzegomską. – Multimedialne centrum informacji umożliwi wirtualny spacer po wszystkich najważniejszych miejscach związanych z kamieniem na terenie miast, które realizują projekt „Szlak Kamienia”. W ten sposób będzie można zwiedzić Strzegom, Świdnicę, Dobromierz, Horice i Podzvicinsko. Wielkim atutem tego centrum jest fakt, że wszystkie informacje są przetłumaczone na 4 języki: polski, czeski, angielski i niemiecki – zaznacza Wioletta Urban – Smagłowska.

Każdy z partnerów przygotował bogate materiały multimedialne dla turystów. Jest mnóstwo ciekawych zdjęć, widokówek i filmów promocyjnych ukazujących najważniejsze atrakcje turystyczne. Udało się zgromadzić wiele materiałów o lokalnych artystach, którzy rzeźbią w granicie i piaskowcu. Ukazano imprezy związane z wydobyciem i obróbką kamienia: m. in.: Święto Granitu Strzegomskiego, Plenery kamieniarskie, czy też Giełdę Minerałów. Każdy, kto odwiedzi Karmel, będzie mógł zapoznać się także z miejską trasą turystyczną w Strzegomiu i zaplanować sobie spacer po naszym mieście.

Co warto podkreślić, centrum multimedialne jest przeznaczone dla osób w każdym wieku. Oprócz specjalistycznej wiedzy dla dorosłych, w ofercie jest wiele multimediów dla dzieci. Najmłodsi będą mogli np. rozwiązać quiz o granicie, pograć w kamiennego ping-ponga, pokolorować malowanki, czy też ułożyć puzzle o różnej skali trudności. Jedną z największych atrakcji jest możliwość wysłania multimedialnej widokówki z własnym zdjęciem. Wystarczy wybrać wzór widokówki, która nam się najbardziej spodoba, zrobić zdjęcie za pomocą specjalnej kamerki, następnie nanieść tę fotkę na widokówkę, napisać kilka słów pozdrowień i wysłać ją e-mailem do konkretnego adresata.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułOpadli z sił w drugiej połowie spotkania
Następny artykułMiejski autobus za darmo