Strona główna Wydarzenia Świebodzice “Akord” podbił serca publiczności w Kobierzycach

“Akord” podbił serca publiczności w Kobierzycach

0

Zespół śpiewaczo-taneczny „Akord” działający przy Oddziale Rejonowym PZERiI w Świebodzicach zdobył serca publiczności na IX Festiwalu Kultury Ludowej w Kobierzycach. W przeglądzie uczestniczyło 17 zespołów ludowych z całego Dolnego Śląska.

Nasi świebodziccy seniorzy spodobali się publiczności, bo nie tylko dobrze śpiewają, ale i tańczą, i to w rytmie country! Występ „Akordu” dodatkowo okraszony wystrzałami z cowbojskiego colta wywarł naprawdę spore wrażenie. W efekcie „akordziści” zdobyli III miejsce oraz nagrodę publiczności. Gratulujemy i dziękujemy za piękną promocję Świebodzic – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala ze świebodzickiego magistratu.

Nagroda publiczności jest dla nas najcenniejszą oceną, to nagroda dla nas wszystkich za wniesiony trud i wysiłek wszystkich członków zespołu – podkreśla Aleksander Jermakow, nowy przewodniczący związku, a jednocześnie menadżer zespołu. – Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim członkom zespołu „Akord” za wspólne śpiewanie, taniec i świetną zabawę – mówi przewodniczący.

Umiejętności rozśpiewanych i roztańczonych seniorów będzie można zobaczyć już niebawem w Świebodzicach, podczas dorocznych Senioralii, które odbędą się na początku października.

/UM Świebodzice, opr. mn/