Strona główna Sport Piłka nożna Udany weekend młodzików i trampkarzy Polonii-Stali

Udany weekend młodzików i trampkarzy Polonii-Stali

0

Dwa zwycięstwa i remis – to bilans młodzików i trampkarzy Polonii-Stali Świdnica z lig dolnośląskich. Nasi młodzi piłkarze odprawili z kwitkiem Silesię-Gaj Wrocław i Chojnika Jelenia Góra oraz pechowo zremisowali z Zagłębiem Lubin.

Ciężkim nokautem zakończył się mecz 3. kolejki Ligi Dolnośląskiej Trampkarzy pomiędzy miejscową drużyną MKS-u Polonia-Stal Świdnica a Silesią-Gaj Wrocław. Podopieczni Sebastiana Błaszczyka pokonali rywali aż 17:0! Trudno cokolwiek napisać o przebiegu tego spotkania. Najlepiej opisuje go końcowy rezultat. Od pierwszej do ostatniej minuty gra toczyła się wyłącznie na połowie przeciwników, a ci mieli spory problem z przekroczeniem linii środkowej boiska. Do przerwy było 5:0, a po zmianie stron dołożyliśmy jeszcze 12 trafień. Na listę strzelców wpisali się Damian Stankiewicz, Kacper Jasiński, Oliwier Salski, Emil Gliwa, Robert Kaźmierczak, Łukasz Trybuszewski, Paweł Michta, Oliwier Kruczek, Jakub Solarz, Tomasz Kasprzycki i Fabian Mojsa.

Polonia-Stal Świdnica – Silesia-Gaj Wrocław 17:0 (5:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Norkiewicz, Kaźmierczak, Kasprzycki, Trybuszewski, M. Solarz, J. Solarz, Gliwa, Kruczek, Migas, Salski, Telicki, Stankiewicz, Jasiński, Michta, Mojsa, Surmaczyński.

Trzy punkty powędrowały także na konto młodziutkiej drużyny Polonii-Stali Świdnica (rocznik 2007) rywalizującej w II lidze dolnośląskiej młodzików. Rywalem podopiecznych Przemysława Malczyka był Chojnik Jelenia Góra. Biało-zieloni zwyciężyli 3:1, a trafienia zaliczyli Aleksander Jarosz (2) i Bartosz Dudzic. Był to drugi występ świdniczan w tym sezonie. Przypomnijmy, że na inaugurację poloniści ulegli Zagłębiu Lubin. Obecnie plasujemy się na trzeciej pozycji w tabeli rozgrywek, a naszym kolejnym rywalem będą Łużyce Lubań.

Polonia-Stal Świdnica – Chojnik Jelenia Góra 3:1 (1:0)

Polonia-Stal: Wielemborek, Kaźmierczak, Łabędź, Szachniewicz, Jarosz, Wiatrowski, Dudzic, Karaś, Kulig, Sośnicki, Sztabiński, Hawryluk, Kula, Paluch, Pawlik, Urbańczyk.

Pomimo optycznej przewagi piłkarzom Polonii-Stali Świdnica (rocznik 2006) nie udało się niestety postawić kropki nad „i”, ogrywając faworyzowany zespół Zagłębia I Lubin. Zespół Mariusza Krupczaka zremisował 0:0, ale otwiera tabelę I ligi dolnośląskiej młodzików. Świdniczanie wyprzedzają obecnie w tabeli właśnie zespół Zagłębia i Śląsk Wrocław. – Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie zdominowaliśmy Zagłębie Lubin. Druga była bardziej wyrównana. Byliśmy lepsi, wygraliśmy mnóstwo pojedynków 1×1 w obronie i w ataku. Do pełni szczęścia brakło kropki nad „i”, ale cieszy fakt, że wreszcie pokazaliśmy nasze wysokie umiejętności na tle wymagającego rywala – mówi trener zespołu Mariusz Krupczak.

Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie I Lubin 0:0

Polonia-Stal: Widła, Ziętek, Cieślak, Duda, Holband, Homa, Korab, Lipiński, Paliński, Safian, Taratuta, Cybruch, Król, Malinowski, Sauter, Stańczak.