Strona główna 0_Slider Ząbkowice Śląskie – Świdnica

Ząbkowice Śląskie – Świdnica [RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARZY]

1

Po ubiegłotygodniowym falstarcie w Nowej Rudzie, piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie na boiskach IV ligi dolnośląskiej. Naszym rywalem jest Orzeł Ząbkowice Śląskie. Zapraszamy na tekstową relację LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Rozpoczęcie meczu o 17.00.

Skład Orła: Derbisz, Górski, Orzechowski, Kucharek, Kowerko, Maciejewski, Gawlas, Madej, Piątkowski, Radziszewski, Konderak

Skład świdniczan: B. Kot, Jagieła, Salamon, Sowa, Kozachenko, Szuba, Białasik, Baumgarten, Brzeziński, Szczygieł, Myrta

Na plus dla drużyny Orła na pewno będzie działał fakt, iż nowym trenem ząbkowiczan został niedawno Tomasz Oleksy. Oleksy przez ostatnie dwa sezony prowadził świdnickich seniorów i świetnie zna większość naszych graczy.

Zawody poprowadzi trójka arbitrów z Kolegium Sędziów z Wałbrzycha, jako główny: Damian Grabowski.

Rozpoczynamy spotkanie

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu obie ekipy zanotowały porażki. Dziś z pewnością ktoś dopisze do swojego dorobku punkty, a być może w przypadku remisu będą to nawet dwie drużyny.

3′ – początek meczu dla Orła, rzut rożny dla przeciwników, ale dobrze radzą sobie nasi obrońcy

5′ – groźnie w szesnastce Orła, blisko oddania strzału był Szczygieł, lecz ostatecznie skończyło się stratą

7′ – uderza Brzeziński, piłka po nodze obrońcy wychodzi poza boisko. Będzie rzut rożny.

7′ – Salamon znakomicie główkuje po rzucie rożnym, piłka o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Derbisza

10′ – bardzo mocno spychamy gospodarzy we własne pole karne, rośnie przewaga biało-zielonych. Oby tym razem był z tego efekt i skończyło się golami

12′ – miejscowi nie dają za wygraną, wrzutka w nasze pole karne z którą jednak bardzo dobrze radzi sobie Kot

14′ – Brzeziński dośrodkowuje piłkę z prawej strony boiska, akcję strzałem głową zamyka Szczygieł, ale piłkę ostatecznie wyłapuje interweniujący Derbisz

16′ – Myrta wychodzi oko w oko z bramkarzem Orła, piłka po uderzeniu z dość ostrego kąta mija jednak światło bramki. Szkoda, była to niezła okazja!

19′ – kontra gospodarzy zakończona strzałem Maciejewskiego. Bardzo pewnie w tej sytuacji spisał się Kot

21′ – bardzo wyraźna przewaga świdniczan w posiadaniu piłki, gra toczy się wyłącznie na połowie Orła. Rywale ograniczają się do kontr, ale robią to nieźle, dlatego trzeba uważać!

23′ – i mamy pierwsze poważne ostrzeżenie, sytuacyjny, piękny strzał Maciejewskiego i piłka ląduje na poprzeczce naszej bramki!

27′ – uderzać próbuje Konderak, piłka po plecach Salamona wychodzi poza boisko. Dobre te ostatnie minut w wykonaniu Orła

29′ – Szuba uderza z rzutu wolnego, piłka trafia w mur, a następnie wychodzi poza boisko. Rzut rożny również bez efektu.

30′ – przerwa na uzupełnienie płynów

31′ – potężna próba w wykonaniu Szuby, piłkę dobrze piąstkuje Derbisz

35′ – wciąż w natarciu świdniczanie, wrzutka Szczygła niestety ląduje w dłoniach bramkarza Orła

38′ – Maciejewski z rzutu wolnego uderza niestety niecelnie

41′ – Baumgarten strzela z rzutu wolnego z około 20 metrów – piłka mija spojenie słupka z poprzeczką

koniec pierwszej połowy – remis 0:0

rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach

46′ – Szuba szuka długim podaniem Sowy, niestety ten drugi nie zdołał opanować piłki

49′ – bardzo dobra, składna akcja polonistów zakończona strzałem Brzezińskiego z lewego skrzydła. Piłka niestety mija dalszy słupek ząbkowickiej bramki!

53′ – rywale tracą piłkę, Myrta wychodzi sam na sam z Derbiszem, ale strzela niecelnie

58′ – bardzo dobry przechwyt Szczygła, piłka trafia do Brzezińskiego, który strzałem próbuje pokonać Derbiszcza – niestety dla nas bezskutecznie

60′ – brutalny faul na wychodzącym na czystą pozycję Marcosie – Gawlas otrzymuje tylko żółtą kartkę, ale mamy rzut wolny z około 18 metrów

61′ – Kozachenko uderza niestety prosto w mur

62′ – Myrta w bardzo dobrej sytuacji uderza głową obok bramki

62′ – Traczykowski zastępuje Brzezińskiego

63′ – gospodarze grają coraz bardziej agresywnie – kolejny bardzo ostry faul na Baumgartenie – tym razem żółtą kartkę ogląda Konderak

65′ – chcąc wygrać ten mecz nie możemy takich sytuacji marnować. Myrta przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Orła!

68′ – ząbkowiczanie całkowicie zamknięci we własnym polu karnym, przed momentem czysto w piłkę nie trafił Traczykowski. Szkoda, bo sytuacja działa się na około piątym metrze od bramki Derbisza.

70′ – teraz odgryzł się Orzeł, strzał Maciejewskiego o kilka metrów minął jednak bramkę strzeżoną przez Kota

73′ – przerwa na uzupełnienie płynów

75′ – Filipczak zmienia Szczygła

76′ – znakomite uderzenie z dystansu Białasika, strzał broni jednak rosły Seweryn Derbisz. Aż prosi się o strzał w dolne okolice bramki, wszystko co idzie w górę czyści golkiper Orła

76′ – Ł. Kot zastępuje Kozachenkę

77′ – potworne zamieszanie w polu karnym Orła, piłka jak zaczarowana nie chce wpaść do ząbkowickiej bramki

78′ – teraz zamieszanie po drugiej stronie boiska, wybijamy futbolówkę jednak na rzut rożny

79′ – strata świdniczan, na szczęście akcja nie zakończyła się oddaniem celnego strzału przez jednego z piłkarzy gospodarzy

83′ – Radziszewski – żółta kartka

84′ – Białasik próbuje strzału z dystansu, piłka po nodze jednego z obrońców wychodzi na rzut rożny

88′ – kolejna sytuacja Myrty w polu karnym przeciwników – niestety szybszy od naszego napastnika był obrońca Orła

89′ – Salamon – żółta kartka

90′ – Maciejewski – żółta kartka

koniec spotkania – remisujemy bezbramkowo w Ząbkowicach Śląskich. Z przebiegu spotkania to z pewnością strata dwóch punktów.