Strona główna Sport Piłka nożna Wysoka porażka w stolicy Dolnego Śląska

Wysoka porażka w stolicy Dolnego Śląska

0

Piłkarze Zjednoczonych Żarów już przed pierwszym gwizdkiem skazywani byli na pożarcie podczas wyjazdowego meczu z rezerwami Śląska Wrocław. Podopieczni Adama Łagiewki ulegli co prawda 1:5, ale do przerwy dzielnie trzymali się renomowanego rywala.

Wrocławianie dość szybko udokumentowali swoją wyższość, trafiając do siatki już w 7. minucie pojedynku. Tomasza Janikowskiego pokonał Jakub Kierkiewicz i zrobiło się 1:0 dla Ślaska. Gospodarze atakowali, pragnąc podwyższyć prowadzenie, ale ku ich zdumieniu, a także zebranych na stadionie przy ulicy Oporowskiej kibiców, w 37. minucie zrobiło się 1:1. Na listę strzelców wpisał się wtedy Michał Klimaszewski i odżyły nadzieje gości na uzyskanie korzystnego rezultatu. Jeszcze przed przerwą wrocławianie po raz drugi w tym boju wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Mathieu Scaleta. Po zmianie stron przewaga miejscowych nie podlegała żadnej dyskusji. Zjednoczeni walczyli dzielnie, lecz nie byli w stanie postawić się jednemu z faworytów rozgrywek w sezonie 2018/2019. Dwa gole w tym fragmencie zaliczył znany z występów w ekstraklasie, czeski zawodnik Kamil Vacek, jedno trafienie było ponadto dziełem Patryka Calińskiego.

Śląsk II Wrocław – Zjednoczeni Żarów 5:1 (2:1)

Zjednoczeni: Janikowski, Wojnowski, Hruszowiec (75′ Kaczmarczyk), Baziak, Khvostenko, Klimaszewski (60′ Chłopek), Szewczyk, Uszczyk, Szuba (60′ Goździejewski), Czoch (82′ Borowiec), Sajdak (67′ Gawryszewski)

Poprzedni artykułMiasto odpowiada: Jest susza, to się kurzy
Następny artykułBeata Moskal-Słaniewska idzie do wyborów z własnym komitetem. SLD nie tworzy własnej listy do Rady Miejskiej