Strona główna 0_Slider Wakacje z przebojowym musicalem w Cinema3D

Wakacje z przebojowym musicalem w Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Po 10 latach od premiery „Mamma Mia!”, uwielbiany na całym świecie musical z przebojami zespołu ABBA, powraca do kina. W sequelu fani muzycznej komedii znów będą mogli poczuć klimat Morza Adriatyckiego, zachwycić się pięknymi krajobrazami jednej z greckich wysp i pozytywnie się nastroić w rytmie disco lat 70. To właśnie z kontynuacją hitowego musicalu związany był nasz sierpniowy wielki konkurs kinowy.

„Mamma Mia!” autorstwa m.in. Catherine Johnson i według reżyserii Phyllidy Lloyd po raz pierwszy pojawiła się na deskach londyńskiego teatru 6 kwietnia 1999 r. Muzyczny spektakl, którego fabuła opiera się na przebojach ABBY, podbił cały świat. Przetłumaczono go na 16 języków i został zagrany w ponad 40 krajach.

Musical opowiada historię Donny, samotnej i niezależnej matki, która prowadzi mały i uroczy hotelik na jednej z greckich wysp. Jej córka Sophie ma już 20-lat i wkrótce ma odbyć się jej ślub. Młoda kobieta pragnie, by do ołtarza poprowadził ją ojciec. Rzecz w tym, że nie wie, kto nim jest. Znajduje stary pamiętnik swojej matki i wyczytuje z niego, że w okresie pasującym do daty jej poczęcia, spotykała się ona z trzema różnymi mężczyznami – Amerykaninem, Brytyjczykiem i Szwedem. Sophie postanawia potajemnie ich wszystkich zaprosić na tak ważny dla niej dzień i w końcu odkryć całą prawdę.

Wystawiane na całym świecie widowisko w 2008 r. doczekało się ekranizacji i to bardzo udanej. W filmie zagrały gwiazdy światowego kina. W rolę Donny wcieliła się znakomita Meryl Streep. Na wielkim ekranie zobaczyliśmy też m.in. Pierce’a Brosnana czy Colina Firtha. Natomiast postać młodziutkiej i uroczej córki Donny zagrała Amanda Michelle Seyfried, znana z takich produkcji jak: „Listy do Julii” czy „Les Misérables. Nędznicy”. Film okazał się wielkim kasowym hitem, który zarobił ponad 600 mln dolarów.

Dziesięć lat po tym wielkim sukcesie, postarano się o drugą część tej muzycznej komedii. Na wielki ekran powróciły uwielbiane postacie, piękne krajobrazy greckiej wyspy i historia okraszona piosenkami słynnej supergrupy ze Szwecji, które śpiewa także Cher. Tym razem młoda Sophie rozsyła zaproszenia na wielkie otwarcie nowo wyremontowanego hotelu, o którym marzyła jej zmarła matka. Młoda kobieta dokłada wszelkich starań, by wszystko wyszło jak najlepiej, ale niestety pojawiają się pewne komplikacje. Międzyczasie tej historii widzowie mają okazję poznać młodą i szaloną Donnę (w jej rolę wcieliła się Lily James). Retrospektywy dają w końcu okazję, by dowiedzieć się – kim była? dlaczego wybrała tą wyspę” i w końcu co łączyło ją z trzema ojcami jej dziecka?

Film w Polsce wszedł do kina 27 lipca i nadal triumfuje na wielkim ekranie. W świdnickim Cinema 3D przebojowy musical aktualnie można obejrzeć w godzinach – 15:45 i 18:15.

Rozwiązanie konkursu

To właśnie z tym przebojowym musicalem związany był nasz kolejny konkurs kinowy. Dla naszych Czytelników mieliśmy aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należało podać ilość wykonań utworów ABBY, które można usłyszeć w pierwszej części filmu, a także wymienić co najmniej trzy z nich. Chodziło oczywiście o 24 wykonania przebojów supergrupy ze Szwecji. Wśród muzycznych interpretacji znalazły się takie hity jak: tytułowa „Mamma Mia” w wykonaniu Meryl Streep, utwór „I Have a Dream” zaśpiewany przez Amandę Seyfried czy „Waterloo”, w którym mogliśmy usłyszeć m.in. Colina Firtha, Pierce’a Brosnana i Stellana Skarsgårda. Pełną listę piosenek we wszystkich wykonaniach znajdziesz TUTAJ. Laureatami konkursu zostali: Anna Niechaj (4 bilety), Aneta Stanejko (4 bilety) i Grzegorz Wójtowicz (4 bilety).

/red./

Poprzedni artykułPrzycięła drzewa, sąsiedzi rozżaleni
Następny artykułPerełki motoryzacji zjechały do Żarowa