Strona główna 0_Slider Świdnicka kuria zabiera głos w sprawie teledysku

Świdnicka kuria zabiera głos w sprawie teledysku

10

Nazywani są „arcykapłanami metalu”, zaś sami otwarcie deklarują, że „metal jest ich religią”. Niemiecko-rumuński zespół Powerwolf nagrał część ujęć do jednego ze swoich ostatnich teledysków w Ścinawce Średniej. Proboszcz tamtejszej parafii oraz niektórzy wierni są oburzeni faktem wykorzystania kadrów z ich kościoła. Według świdnickiej kurii doszło do nadużycia w stosunku do sakralności miejsca.

Twórczość Powerwolf charakteryzuje się mrocznymi motywami zaczerpniętymi z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej – wilkołaków i wampirów. 20 lipca zespół zaprezentował swój siódmy studyjny album, zatytułowany „The Sacrament Of Sin”. Jeszcze przed jego premierą, pod koniec czerwca ukazał się teledysk do utworu „Fire & Forgive”, będącego opowieścią o opętanej dziewczynie. To właśnie w tym wideoklipie wykorzystano ujęcia z kościoła znajdującego się na terenie diecezji świdnickiej.

Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię – wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy świdnickiej kurii.

Wobec powyższego Ksiądz Proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni oraz oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca – dodaje Marcinkiewicz.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Napalm Records

Poprzedni artykułProkuratura bada tragiczny wypadek na 35-tce
Następny artykułRozbudowa fabryki Yagi zakończona