Strona główna 0_Slider Światowej sławy muzycy wystąpią w Krzyżowej

Światowej sławy muzycy wystąpią w Krzyżowej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Do Krzyżowej zjadą muzycy z ponad 20 krajów świata,  w tym tacy znakomici artyści jak chociażby harfistka Elsie Bedleem, wiolonczelista Claudio Bohorqueza, altowiolista Volker Jacobsen czy skrzypek Kolja Blacher. Pod okiem mistrzów doświadczenie sceniczne będą zdobywać obiecujący, mający za sobą już pierwsze sukcesy, młodzi instrumentaliści. To właśnie ich wspaniałe koncerty będziemy mogli usłyszeć od 14 sierpnia podczas czwartej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music.

Podczas festiwalu w Krzyżowej spotka się 37 wyselekcjonowanych młodych instrumentalistów („Juniorzy”) oraz 14 renomowanych muzyków („Seniorzy”). Młodzi, stojący przed międzynarodową karierą muzycy otrzymają szansę gry na równym poziomie ze światowej sławy artystami. Do takich wielkich nadziei muzyki klasycznej należą m.in. wiolonczeliści Anastasia Kobekina i Alexey Stadler – laureaci m.in. pierwszej nagrody na prestiżowym konkursie Tonali oraz wielu innych wyróżnień.

Juniorzy skorzystają również z doświadczeń takich legend, jak urodzonego w Niemczech wiolonczelisty pochodzenia peruwiańsko-urugwajskiego Claudio Bohorqueza, który jest jednym z najbardziej pożądanych muzyków w swojej dziedzinie, altowiolisty Volkera Jacobsena, profesora w Wyższej Szkole Muzyki w Hanoverze czy też wybitnego niemieckiego skrzypka Kolja Blachera, który koncertował z najlepszymi orkiestrami na całym świecie. Polską frakcję muzyków reprezentować będą w tym sezonie tacy muzycy, jak: Adam Golka, wybitny amerykański pianista pochodzenia polskiego czy znakomity skrzypek Rafał Zambrzycki-Payne, który od 2014 r. jest koncertmistrzem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Podczas koncertów we Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju, Świdnicy, Mysłakowicach oraz w Krzyżowej będzie można usłyszeć m.in. dzieła Mozarta, Beethovena, Brahmsa i Schuberta. W związku z rocznicą 100-lecia niepodległości artyści sięgną także po utwory takich kompozytorów jak Paderewski, Karłowicz, oraz Penderecki.

Oprócz koncertów, w ramach festiwalu zaplanowano także wydarzenia towarzyszące jak chociażby sympozja  czy przejmujące spotkania z wyjątkowymi postaciami. Program festiwalu można znaleźć TUTAJ.

Rozwiązanie konkursu!

To właśnie z festiwalem Krzyżowa-Music związany był nasz kolejny konkurs z nagrodami w postaci podwójnych zaproszeń na festiwalowe koncerty. Aby zdobyć bilety należało odpowiedzieć na pytanie: Kto jest autorem utworu „Karnawał zwierząt” (Le Carnaval des animaux), który zostanie wykonany podczas koncertu otwarcia Festiwalu Krzyżowa-Music w Krzyżowej? Chodziło oczywiście o Camille’a Saint-Saënsa. Laureatami konkursu zostali: Dorota Pożoga, Kazimierz Rutkowski, Lucyna Rogala, Łukasz Wierzbicki, Edyta Zaorska-Rek, Anna Berezowska, Agnieszka Kaźmierczyk i Hieronim Kinast. Gratulujemy!

/red./
/materiały organizatora/