Strona główna Wydarzenia Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

7

Po dziesięciu dniach drogi i przebyciu 230 kilometrów pielgrzymi diecezji świdnickiej dotarli do Częstochowy. Najmłodszy z nich miał 3,5 roku, najstarszy – 82 lata. Wszystkich pod Jasną Górą powitał biskup Ignacy Dec.

Licząca 607 osób pielgrzymka dotarła do celu w czwartek, około godziny 7.00. Składała się z 6 grup, w których posługiwało 30 księży, 15 kleryków i 10 sióstr zakonnych. Pielgrzymów nie zradziły panujące upały i każdego dnia pokonywali 20-30 kilometrów.

Upały były ale to wszystkich nas napawało pozytywną energią, że jest jeszcze więcej poświęcenia, aby Matce Bożej przyjść i podziękować za wszystkie łaski, poprosić o Boże błogosławieństwo i o Jej opiekę – mówi ks. Marceli Mrozek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie. – Ja już pielgrzymuję po raz trzynasty, ale pierwszy raz jako ksiądz. Bardzo się cieszę, bo to już był inny charakter pielgrzymki. Zawsze byłem gdzieś tam w służbach różnych, a teraz już jako kapłan i bardzo mnie cieszyła ta posługa, którą mogłem wykonywać.

Nad przebiegiem pielgrzymki czuwało dwóch księży przewodników: ks. Romuald Brudnowski, przewodnik główny starszy pielgrzymki i ks. Krzysztof Iwaniszyn, przewodnik główny młodszy, który powoli przejmuje całkowicie funkcje głównego przewodnika i organizatora pielgrzymki świdnickiej.

Po przywitaniu pod jasnogórskim Szczytem pielgrzymi udali się do Kaplicy Matki Bożej, gdzie o godzinie 9.00 uczestniczyli we mszy św. odprawionej pod przewodnictwem bp Ignacego Deca. Pątników witał o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry.

/Biuro Prasowe Jasnej Góry, opr. mn/

 • Wiktor Lis

  Dobrze, że nikomu nic się złego nie stało od tego modlenia się w upale… 😉 To bardzo rydzykowna sprawa…Czy jest to jednak tak bardzo ważna informacja aby ją publikować w tym portalu ???

  • Swidniczanin

   Była informacja, że wyruszyli, jest informacja, że dotarli. Co w tym złego?

   • Cobra

    No właśnie, co w tym złego? Jak @disqus_UDnzz5xZRh:disqus nie chce albo go to nie obchodzi to niech nie czyta 🙂 Portal jest dla wszystkich. Prościutkie, prawda?

  • nmisiek

   Normalne, dotyczy świdniczan.

   • Violetta Ostrowska

    W ogłoszeniach …duszpasterskich dla parafian.

    • nmisiek

     Niekoniecznie. Kościół Katolicki to nie moja bajka, niemniej wydarzenia z nim związane są częścią naszego życia.
     Pisano o rozpoczęciu pielgrzymki nie widzę powodu by o jej zakończeniu nie napisali. Jutro mogą napisać, że prawosławni odbyli pielgrzymkę na górę Garbarkę, a pojutrze, że na cmentarzu żydowskim spotkali się miejscowi wyznawcy tej religii. Nic w tym złego.

 • Perun

  Jak rozumiem ksiądz biskup pielgrzymował w klimatyzowanym wnętrzu auta?