Strona główna 0_Slider Od dzisiaj ul. księcia Bolka Świdnickiego jednokierunkowa

Od dzisiaj ul. księcia Bolka Świdnickiego jednokierunkowa

0

Spore zamieszanie spowodował pośpiech,  brak informacji i wystarczających ograniczeń na ul. księcia Bolka Świdnickiego w centrum Świdnicy. Jak informowaliśmy, w miniony piątek i sobotę wielu kierowców jeździło pod prąd. Od dzisiaj zmiany już oficjalne i lepiej oznakowane.

O zagrożeniu poinformował jeden z czytelników Swidnica24.pl. Jego obserwacje, dotyczące łamania zakazu wjazdu w ul. księcia Bolka Świdnickiego od ul. Waleriana Łukasińskiego potwierdziły się. Po naszej interwencji znaki zostały zasłonięte, a dzisiaj dotarła mocno spóźniona informacja o zmianach w ruchu: „na prośbę Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 20 sierpnia rozpoczną się prace związane z modernizacją sieci gazowej wraz z przyłączami gazu w ulicy Księcia Bolka Świdnickiego w Świdnicy. W związku z budową sieci gazowej obowiązywać będzie zamienna organizacja ruchu drogowego, polegać ona będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego od ulicy Komunardów w stronę ulicy Waleriana Łukasińskiego. Prace instalacyjne prowadzone będą etapami i zakończą się w październiku br.” – odpowiada na nasze pytania Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka magistratu w Świdnicy.

Kierowcy nie powinni mieć już problemów z respektowaniem zmian. Oprócz znaków pionowych, pojawiły się również bariery ograniczające lewoskręt i wjazd w ul. księcia Bolka Świdnickiego od ulicy Waleriana Łukasińskiego.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułKurtyna wodna znów działa
Następny artykułPodniebne akrobacje już w nadchodzący weekend