Strona główna 0_Slider Modelarskie święto w Świdnicy

Modelarskie święto w Świdnicy

0

Wszystko, co tylko da się stworzyć w pomniejszeniu, można będzie obejrzeć podczas Biennale Modelarskiego w Świdnicy. Na zaproszenie IPMS Świdnica-Świdnickie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych im.PFT odpowiedziało już kilkudziesięciu pasjonatów modelarstwa z Polski, a nawet z odległej Hiszpanii. Biennale odbędzie się od 1 do 2 września 2018 w Klubie Bolko przy placu Grunwaldzkim w Świdnicy.

Biennale Modelarskie to festiwal i konkurs modelarski. Prezentowane będą modele redukcyjne wszystkiego, co zostało zbudowane przez ludzi, a i również to, co wymyślili modelarze,  czyli co można by jeszcze zbudować (tzw. modele SF) – zapowiada Tomasz Kędzierski z IPMS Świdnica. – Na Biennale zafunkcjonują dwa rodzaje konkursu modelarskiego. Pierwszy to festiwal – modele oceniane będą przez licencjonowanych sędziów modelarskich w sposób uproszczony. Drugi to konkurs – modele oceniane będą w oparciu o regulamin sędziowania modeli redukcyjnych, każdy model będzie musiał posiadać tzw. dokumentację modelarską, czyli do modelu musi być dołączona papierowa dokumentacja zawierająca rysunki i zdjęcia elementów, w które został uzupełniony zestaw aby nadać mu cechy modelu redukcyjnego. W ramach promocji Świdnicy główną nagrodą od 2007 roku  jest statuetka świdniczanina – Manfreda von Richthofena, nagroda ta jest przyznawana za najlepszy model samolotu z I wojny światowej, ta sama statuetka jest fundowana przez IPMS Świdnica na modelarskich mistrzostwach Model ScaleWorld które odbywają się od 53 lat w Telford w Wielkiej Brytanii.

Na modelarzy czeka wiele nafgród, m.in. satuetka „świnickiego Dzika”, puchary, a nawet lot śmigłowcem. Więcej o warunkach uczestnictwa na stronie IPMS Świdnica.

Wstęp dla widzów bezpłatny.