Strona główna Sport Piłka nożna Kolejne transfery piłkarzy Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica

Kolejne transfery piłkarzy Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica

0

Świdnicki czwartoligowiec potwierdził w ostatnich dniach pozyskanie dwóch nowych zawodników. Chodzi o Brazylijczyka z włoskim paszportem, Marcosa Pauli Baumgartena, a także Filipa Brzezińskiego. Przypomnijmy, że wcześniej Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica transferował z Karpatów Krosno 20-letniego Sebastiana Białasika. 

22-letni Marcos Pauli Baumgarten to uniwersalny zawodnik, który potrafi zagrać jako środkowy i ofensywny pomocnik. Świetnie czuje się także na pozycji skrzydłowego. W ostatnim czasie Marcos bronił barw Bielawianki Bielawa, dla której strzelił aż 16 goli. Dobrze spisał się także w przedsezonowych sparingach trafiając do siatki podczas meczów przeciwko Pogoni Pieszyce i właśnie swojemu byłemu klubowi – Bielawiance Bielawa.

Niespełna 21-letni skrzydłowy, Filip Brzeziński jest wychowankiem MKS-u Szczawno Zdrój. Przez okres czterech lat był ponadto zawodnikiem Górnika Wałbrzych, gdzie w sezonie 2016/2017 regularnie występował w III lidze dolnośląsko-lubusko-opolsko-śląskiej. Ostatni sezon spędził znów w MKS-ie Szczawno Zdrój, strzelając na boiskach ligi okręgowej 10 goli. W nadchodzących rozgrywkach powalczy już w biało-zielonych barwach.