Mamy gorące lato, termometry wskazują nawet 33 stopnie Celsjusza. Chwilę wytchnienia może przynieść dopiero koniec tygodnia.

W najbliższych dniach na terenie Świdnicy temperatura będzie się wahać w okolicach 31 – 33 stopni powyżej zera. Mieszkańcy ochłody szukają na miejskim basenie, a także w Rynku, gdzie od dłuższego czasu stoi kurtyna wodna.
Meteorolodzy ostrzegają przed falą upałów, a my przypominamy, że w tym czasie warto na głowę założyć czapkę, a do plecaka czy torby włożyć butelkę wody. Od pełnego słońca szczególnie stronić powinny osoby starsze.
/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44-238x178.jpg)







