Strona główna Sport Piłka nożna Janusz Gol wraca do polskiej ekstraklasy…

Janusz Gol wraca do polskiej ekstraklasy…

0

Wychowanek Polonii Świdnica Janusz Gol jest bardzo blisko zatrudnienia w jednym z klubów polskiej ekstraklasy. 32-letni piłkarz przechodzi właśnie testy medyczne w Cracovii i jeśli wypadną one pomyślnie, to podpisze kontrakt z krakowskim zespołem prowadzonym przez Michał Probierza. 

Janusz Gol był ostatnio podstawowym graczem Amkaru Perm występującego w rosyjskiej ekstraklasie. W ciągu pięciu lat rozegrał 129 ligowych spotkań, strzelając 10 goli i notując ponadto 11 asyst. W lipcu rozstał się z klubem, który ze względu na olbrzymie problemy finansowe nie dostał licencji na grę w najwyższej rosyjskiej klasie rozgrywkowej. Wcześniej środkowy pomocnik rodem ze Świdnicy grał w ekstraklasowym GKS-ie Bełchatów (2,5 roku) i Legii Warszawa (2,5 roku), z którą sięgnął po mistrzostwo kraju i trzy Puchary Polski. Ogólnie w polskiej ekstraklasie wystąpił w 123 spotkaniach, strzelając 7 goli i dokładając 13 asyst. Jest też ośmiokrotnym reprezentantem Polski.

Na przełomie czerwca i lipca negocjował warunki z Wisłą Kraków, ale ostatecznie nie doszło do porozumienia. W ostatnim czasie trenował również z rezerwami mistrza Polski – Legii Warszawa, lecz ostatecznie skończy się na Cracovii. Jeśli testy medyczne, które powinny być tylko formalnością wypadną pozytywnie, to zwiąże się krakowskim zespołem. Dołączy do niego jako wolny zawodnik.

Poprzedni artykułElektroniczne tablice na przystankach jeszcze później
Następny artykuł24 niewybuchy odkryte podczas prac polowych