Strona główna Sport Piłka nożna Janusz Gol wraca do polskiej ekstraklasy…

Janusz Gol wraca do polskiej ekstraklasy…

0

Wychowanek Polonii Świdnica Janusz Gol jest bardzo blisko zatrudnienia w jednym z klubów polskiej ekstraklasy. 32-letni piłkarz przechodzi właśnie testy medyczne w Cracovii i jeśli wypadną one pomyślnie, to podpisze kontrakt z krakowskim zespołem prowadzonym przez Michał Probierza. 

Janusz Gol był ostatnio podstawowym graczem Amkaru Perm występującego w rosyjskiej ekstraklasie. W ciągu pięciu lat rozegrał 129 ligowych spotkań, strzelając 10 goli i notując ponadto 11 asyst. W lipcu rozstał się z klubem, który ze względu na olbrzymie problemy finansowe nie dostał licencji na grę w najwyższej rosyjskiej klasie rozgrywkowej. Wcześniej środkowy pomocnik rodem ze Świdnicy grał w ekstraklasowym GKS-ie Bełchatów (2,5 roku) i Legii Warszawa (2,5 roku), z którą sięgnął po mistrzostwo kraju i trzy Puchary Polski. Ogólnie w polskiej ekstraklasie wystąpił w 123 spotkaniach, strzelając 7 goli i dokładając 13 asyst. Jest też ośmiokrotnym reprezentantem Polski.

Na przełomie czerwca i lipca negocjował warunki z Wisłą Kraków, ale ostatecznie nie doszło do porozumienia. W ostatnim czasie trenował również z rezerwami mistrza Polski – Legii Warszawa, lecz ostatecznie skończy się na Cracovii. Jeśli testy medyczne, które powinny być tylko formalnością wypadną pozytywnie, to zwiąże się krakowskim zespołem. Dołączy do niego jako wolny zawodnik.