Strona główna Sport Lekkoatletyka Dublet Polaków, Paweł Fajdek ze srebrem ME!

Dublet Polaków, Paweł Fajdek ze srebrem ME!

0

Kolejny medal z mistrzowskiej imprezy przywiezie Paweł Fajdek, wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów. Nasz młociarz sięgnął we wtorkowy wieczór w Berlinie po srebrny medal lekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

 

Nasz 29-letni sportowiec nie obronił tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat, kiedy to stał w Amsterdamie na najwyższym stopniu podium. Fajdek tym razem musiał uznać wyższość kolegi z biało-czerwonej kadry – Wojciecha Nowickiego, który dwa lata temu zdołał wywalczyć brąz.

Paweł rozpoczął bardzo dobrze. Wynik 78 metrów i 69 centymetrów dał mu na otwarcie pierwszą pozycję w konkursie. Później młociarz z Wierzbnej spalił trzy próby i musiał oddać prowadzenie Nowickiemu, który posłał młot na odległość 80 metrów i 12 centymetrów. Do końca konkursu, żaden z naszych zawodników nie zdołał już poprawić swojego rzutu. Ostatecznie na trzeciej lokacie finiszował Węgier Bence Halasz (77,36).

To drugie srebro Pawła Fajdka podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy (2014 – Zurych i 2018 – Berlin). W swoim dorobku ma też m.in. złoty medal Mistrzostw Europy (2016 – Amsterdam) i trzy złote krążki Mistrzostw Świata (2013 – Moskwa, 2015 – Pekin i 2017 – Londyn).

Poprzedni artykułUderzył w drzewo przy placu zabaw [FOTO]
Następny artykułSusza w rolnictwie. Trwa liczenie strat