Strona główna 0_Slider Burza nad regionem. Kilkanaście miejscowości bez prądu

Burza nad regionem. Kilkanaście miejscowości bez prądu

2

Co najmniej do godziny 17.30 (w Krzczonowie do 20.00) może potrwać usuwanie awarii energetycznych, do których doszło na terenie powiatu świdnickiego. Bez prądu jest kilkanaście miejscowości, w tym część ulic w Dobromierzu.

Według energetyków od godziny 14.35 pozbawione zasilania są miejscowości: Boleścin, Grodziszcze, Jagodnik, Krzczonów, Lutomia Dolna, Miłochów, Mościsko, ulice: Dzierżoniowska, Kolejowa, Kościelna, Pocztowa, Polna, Szkolna, Wierzbowa, Zielona. Przyczyną awarii najprawdopodobniej był upadek drzewa na linię energetyczną w Krzczonowie. Po usunięciu powalonego drzewa energetycy planują przywrócić zasilanie do godziny 20.00.

Z kolei od godziny 15.00 prądu pozbawieni są mieszkańcy Burkatowa, Bystrzycy Górnej, Bystrzycy Dolnej, Lubachowa, Opoczki. Od 15.30 do tego grona dołączyli mieszkańcy Bronowa, Bronówka,  Jaskulina, Pietrzykowa, Szymanowa oraz szereg ulic w Dobromierzu: Chrobrego, Cmentarna, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Leśna, Młynarska, Ogrodowa, Plac Wolności, Podgórna, Serwinów, Świdnicka, Zielona. Energetycy z Tauron Dystrybucja zapowiadają usunięcie awarii do 17.00-17.30.

Jak informuje Jacek Kurczyński ze świdnickiej straży pożarnej, burza nie wyrządziła poważnych zniszczeń. Poza wyjazdem do powalonych drzew w Krzczonowie i Modlęcinie nie było innych interwencji.

/mn/

zdjęcia z Krzczonowa nadesłane przez czytelnika
fot. Artur Ciachowski