Strona główna 0_Slider Autobusowa linia Świdnica-Wałbrzych od 3 września?

Autobusowa linia Świdnica-Wałbrzych od 3 września?

9

Na ostatniej prostej znajduje się załatwianie formalności związanych z uruchomieniem przez świdnickie MPK linii autobusowej 31A, która połączy Świdnicę, Świebodzice i Wałbrzych. Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące nowego połączenia.

W Świdnicy zaczynać będziemy na placu Świętej Małgorzaty a następnie poprzez Zamenhofa [udamy się] w kierunku Świebodzic, gdzie zamierzamy zawitać na Osiedle Piastowskie, a następnie poprzez ul. Wałbrzyską dotrzemy do Wałbrzycha, gdzie na ulicy Wysockiego zakończymy bieg – wylicza prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy, Tomasz Kurzawa.

Przejazd linią 31A ma trwać około 50 minut. Na początek uruchomionych zostanie 5 kursów tam i z powrotem, które będą zatrzymywać się m.in. przy dworcach kolejowych w godzinach umożliwiających przesiadkę na pociągi. – Mamy nadzieję, że wystartujemy 3 września – deklaruje Kurzawa.

Na trasę Świdnica-Wałbrzych najpewniej nie wyjadą najnowsze Solarisy Urbino IV generacji, które dotarły do Świdnicy pod koniec czerwca. W zamian pasażerowie będą podróżować innymi, niskopodłogowymi autobusami świdnickiego przewoźnika. Ponieważ na pokładzie wszystkich pojazdów MPK od lipca znajdują się dwufunkcyjne urządzenia, stanowiące połączenie kasownika i biletomatu, za podróż będzie można zapłacić zbliżeniowo.

Wciąż nieznana pozostaje jednak cena za przejazd planowaną linią 31A. Nieoficjalnie wiadomo jedynie, że wprowadzone mają zostać 3 ceny biletów, których wysokość zależeć będzie od pokonanego odcinka. Na połączenie wprowadzone zostaną także bilety miesięczne, które będzie można nabyć przez internet.

Michał Nadolski
[email protected]