Strona główna 0_Slider Zmiana pogody daje się we znaki

Zmiana pogody daje się we znaki [FOTO]

5

Deszcz pada zaledwie od dwóch godzin, a już zaczynają się pierwsze problemy. Ułamany konar zablokował  jedną z dróg, woda zalała przejazd pod wiaduktem na ul. Kopernika w Świdnicy.

Pod naporem wody ułamał się konar wierzby, rosnącej tuż przy drodze z Jagodnika w kierunku Dzierżoniowa. Strażacy usuwają zaporę.

Tradycyjnie, jak po każdych większych opadach, woda zalała przejazd pod wiaduktem na ul. Kopernika w Świdnicy, nie warto próbować przejazdu samochodem osobowym. Na miejscu jest już policja.

red.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • Cjapek

  2 godzinne opady deszczu weryfikują nieudolność zarządzania. Dlaczego historia powtarza się co kilka tygodni? Kto dopuszcza do pozostawienia gałęzi i drzew zagrażających życiu? Dlaczego nikt tego nie wycina? Droga i chodniki powinny być OCZYSZCZONE ze starych drzew!
  Ile jeszcze razy wiosenny deszczyk musi zalać te same miejsca, żeby ktoś zabrał się za remonty sieci odprowadzających opady, remonty dróg etc.? Przecież to już zakrawa o cyrk

  • Tomasz K.

   Tego, że gałąź nie wytrzyma naporu deszczu można nie przewidzieć. Ale notoryczne zatapianie przejazdu pod wiaduktami to faktycznie kpina. Zreszta podobnych miejsc jest jeszcze kilka.

   • Cjapek

    Można, maz rację. Ale uważam, ze samo pozostawianie gałęzi nad jezdnią jest łamaniem wszelkich praw, w tym logiki,nie mówiąc juz o tak ściśle przestrzeganych u nas prawach UE…

  • nmisiek

   A jak tną to wrzask, że szkoda, że stare, że pierwsze buzi i takie tam. No to nie tną, jak się da zaoszczędzić kasy. Nie tak, jak w szkole przy Jodłowej. Cięli akacje latem, bo ładnie wygląda, zamiast zimą. tak w koło Macieju. Tną, gdzie nie powinni, a nie tną gdzie mus. Fajno jest.

   • Polak

    I tak do zajeba…