Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wyśpiewali piosenki na siódmą płytę

Wyśpiewali piosenki na siódmą płytę

0

Od ponad 7 lat utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Łączy pasję do śpiewania z letnim wypoczynkiem, a efektem ich pracy każdego roku jest muzyczny krążek. Materiał na tegorocznej siódmej już płycie nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jak mówili sami uczestnicy – dzięki tej płycie, zostanie po nas ślad.

Dla 30 uzdolnionych i rozśpiewanych uczniów z gminy Świdnica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem siódmej edycji warsztatów wokalnych. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracowali nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach pt.  „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”,  „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz” Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.

Grupa warsztatowa przez tydzień pracowała nad nową płytą w SSM w Lubachowie. Materiał nie był łatwy, piosenki i pieśni (bo i takie w repertuarze) z rozbudowanymi partiami chóralnymi, Mocna Ekipa Warsztatowa ogarnęła w mig, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna, Ani Lutz, Darka Jarosa 11 piosenek, które już w listopadzie br. będą prezentowane szerszej publiczności w ramach gminnych obchodów z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości. Na siódmej płycie znajdą się znane  pieśni  patriotyczne, ale również  autorskie propozycje  nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.

Każdego roku uczestnicy muzycznych warsztatów korzystają z gminnego studia nagrań, które obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie zakupiony na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł