Strona główna 112 Wsiadł za kółko mając 2,5 promila

Wsiadł za kółko mając 2,5 promila

1

Prawdziwą bezmyślnością popisał się 32-latek, który kierował autem będąc kompletnie pijany. Policja zatrzymała go w Świebodzicach. Teraz grozi mu surowa kara.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. – Przykładem takiego zachowania jest 32-latek, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Świebodzic przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Świebodzicach – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Podczas badania alkomatem urządzenie wskazało, że mężczyzna ma aż 2,5 promila.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat – dodaje rzeczniczka policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/