Strona główna 112 Walka z nielegalnym hazardem trwa. Przejęto kolejne automaty do gier

Walka z nielegalnym hazardem trwa. Przejęto kolejne automaty do gier

2

Świdniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz funkcjonariuszami dolnośląskiego urzędu celno-skarbowego zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier, działający na terenie Świdnicy.

Policyjna akcja miała miejsce w poniedziałek. – Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagrywarkę oraz środki pieniężne w kwocie ponad 1300 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak dodaje, na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. – Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – wyjaśnia Ząbek.

Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

/KPP Świdnica, opr. mn/