Strona główna 112 „Trzeźwy poranek” na drogach powiatu

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu

0

Dzisiaj od godziny 5.00, świdniccy policjanci na drogach powiatu świdnickiego prowadzą akcję prewencyjną pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Celem akcji jest skontrolowanie maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzą także, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a także stan techniczny pojazdów – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. – Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – dodaje Ząbek.

Podkreśla przy tym, że konsekwencje jazdy na podwójnym gazie ponoszą nie tylko nierozsądni kierowcy, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

/KPP Świdnica/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułJoanna Krupa odwiedziła świdnickie bezdomniaki