Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice: Krasickiego w rewitalizacji

Świebodzice: Krasickiego w rewitalizacji

0

Kompleksowe odnowienie ulicy Krasickiego w Świebodzicach, realizowane w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych, weszło w kolejną fazę prac.

Wykonawca zakończył oczyszczanie podwórek i terenów bezpośrednio przyległych do murów miejskich. Obecnie trwają prace w nawierzchni ul. Krasickiego od strony ul. Młynarskiej, ulica jest częściowo zamknięta, nie ma możliwości wjazdu od tej części miasta w ul. Krasickiego.

Wkrótce będą montowane wpusty deszczowe w jezdni, w ramach ustalonego przez wykonawcę harmonogramu prac. Rozpoczyna się także przygotowywanie fundamentów pod budowę komórek i garaży.

W ramach prac firma wykonuje także oczyszczanie murów obronnych, pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przy planowanym placu zabaw i skwerze rekreacyjnym z siedziskami i zielenią. Mur będzie podświetlony i szczególnie wyeksponowany właśnie przy skwerze rekreacyjnym.

Następne odcinki będą sukcesywnie wykonywane, a wykonawca ma czas na pełne zakończenie zadania do końca czerwca 2019 roku.

Wartość całego projektu rewitalizacji, w skład którego wchodzą: ulica Krasickiego, Słowackiego i Piaskowa oraz budowa świetlicy środowiskowej na Osiedlu Sudeckim to 5,7 mln złotych. Dofinansowanie ze środków unijnych to 3 mln złotych.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułPowstaje nowa fabryka przy Pogodnej [FOTO]
Następny artykułWielkie zmiany, czy bajerowanie przedsiębiorców?