Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnickie lodowisko walczy o tytuł Modernizacji Roku

Świdnickie lodowisko walczy o tytuł Modernizacji Roku

1

Do 9 sierpnia potrwa głosowanie w internetowym plebiscycie na Modernizację Roku 2017. Wśród obiektów, które ubiegają się o tytuł najlepszego znalazło się także świdnickie lodowisko. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Rywalizacja przebiega w dwunastu kategoriach. Świdnickie lodowisko rywalizuje w grupie „sport i rekreacja”. Rywalami naszego obiektu w walce o tytuł „Modernizacji Roku” są: bawialnia w Będzinie, kryte lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim, kryta pływalnia w Oświęcimiu oraz wielofunkcyjne lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej.

Po zakończonej w 2017 roku inwestycji modernizacji lodowiska, obiekt pełni funkcję hali sportowo-widowiskowej. Otoczona bandami arena przystosowana jest zarówno do rekreacyjnej jazdy na łyżwach jak również zawodów sportowych na lodzie (hokej, jazda figurowa, curling itp.). Poza sezonem zimowym jest możliwość rozłożenia specjalnej nawierzchni i adaptacji areny na rolkowisko. Trybuny są w stanie pomieścić 750 widzów. Inwestorem była Gmina Miasto Świdnica, wykonawcą Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński, zaś projektantem Pracownia Projektowa Archikon ze Świdnicy – mówi Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR.

Głosowanie internetowe ruszyło 4 lipca i potrwa do godziny 12.00 9 sierpnia. Z każdego adresu IP można oddać jeden głos na 24 godziny. Podając przy każdym głosowaniu swój adres email zwiększa się szansę na wygraną cennych nagród przewidzianych dla głosujących.

Głos można oddać na stronie organizatora plebiscytu.

/OSiR Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułIdealny prezent z okazji urodzin
Następny artykułFilmowe wakacje z Cinema3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]