Strona główna 0_Slider Świdnickie kino czeka zmiana szyldów

Świdnickie kino czeka zmiana szyldów

5

Brytyjski operator kinowy Vue International kupił polską sieć kin Cinema 3D. Tym samym 11 obiektów nabytej sieci, w tym kino w Świdnicy, zmieni wkrótce nazwę na Multikino.

Sieć multipleksów Cinema 3D powstała w 2010 roku. Pierwszy obiekt został otwarty w Kłodzku, natomiast w marcu 2012 roku wystartowało kino w Galerii Świdnickiej. W sumie w ramach sieci działa 11 kinowych obiektów, dysponujących 49 ekranami. Do tego w trakcie budowy były multipleksy w Warszawie i Nowym Targu.

3 lipca Vue International, zarządzający 228 obiektami i 1989 ekranami kinowymi w dziesięciu krajach: Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Danii, Litwie, Łotwie oraz na Tajwanie, poinformował o przejęciu sieci Cinema 3D. Wysokości transakcji nie ujawniono. Wszystkie kina polskiej sieci przejdą rebranding i staną się częścią Multikina, które posiada w Polsce 32 multipleksy liczące 263 sale.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nastąpi zmiana szyldów.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • selevador

  Może poprawi się jakość obsługi…

  • Patryk Masnowski

   To chyba jednak zależy od ludzi pracujących a nie od szyldu ale może zatrudnią kogoś nowego. Dla mnie istotne jest czy dostęp do premier będzie większy i czy ceny nie skoczą o 25% na dzieńdobry.

 • wo

  Szkoda. Gwarantowane najdłuższe reklamy jakie świat widział i ceny z odległej galaktyki.

 • Misza

  Wątpliwa zmiana na lepsze… bez konkurencji będziemy mieli teraz Wrocławskie ceny.

  • anonymous

   Czyli raczej jest się z czego cieszyć, biorąć pod uwagę, że Świdnica miała bilety droższe niż wrocławskie kina 😛