Strona główna 0_Slider Świdnica w sieci ekspresowych połączeń autokarowych

Świdnica w sieci ekspresowych połączeń autokarowych

6

Świdnica, Wałbrzych, Szczawno Zdrój, a także Kłodzko, Kudowa Zdrój, Szklarska Poręba i Karpacz. W środę ogłoszono nową siatkę połączeń autokarowych europejskiego przewoźnika FlixBus, który w ubiegłym roku przejął popularnego PolskiegoBusa. Dolnośląskie miasta na pewno zyskają nowe połączenie ze stolicą województwa. Pewna jest też trasa do Warszawy.

Łącznie nasza nowa siatka połączeń obejmie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Iłowa, Jastrzębie Zdrój czy Wałbrzych – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Przewoźnik planuje także, by Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, stał się jednym z trzech centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce. Ma to być korzystne także dla mieszkańców Dolnego Śląska, którzy po dotarciu do stolicy województwa będą mogli wyruszyć bezpośrednio do około 30 destynacji zagranicznych.

Nie wiadomo, kiedy do Świdnicy przyjadą pierwsze autobusy FlixBusa i jak często będą one kursować – Przedstawiciele przewoźnika uzależniają to od tempa uzyskiwania zezwoleń transportowych. – FlixBus Polska otrzymał blisko 40 zezwoleń na obsługę tras. Na ich podstawie, trasy nowej siatki połączeń są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży – wyjaśnia Leman.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. materiały prasowe FlixBus