Strona główna 0_Slider Sołtys zniszczył nowy chodnik

Sołtys zniszczył nowy chodnik

13

Przy udziale władz powiatu i gminy otwierana była kilka dni temu pierwsza w gminie Świdnica ścieżka pieszo-rowerowa. Fragment trasy zniszczył kombajn, wynajęty przez sołtysa Wiśniowej do prac polowych. Mieszkańcy są oburzeni, sołtys tłumaczy, że inaczej się nie dało.

Mieszkańcy naprawdę bardzo cieszyli się z tej inwestycji i bardzo na nią czekali – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. W miniony piątek dosłownie została zbombardowana telefonami o zniszczeniu jednego z fragmentów nowej trasy i załamała ręce, gdy zobaczyła, co się stało.

Sołtys kosił zboże na ok. 20-arowym polu przylegającym do ścieżki. Wynajął do tego jeden z największych kombajnów. Heder nie mieścił się nawet w świetle drogi, przez co uszkadzał elementy infrastruktury ścieżki – opisuje jeden z mieszkańców Wiśniowej i dodaje, że na próbę zwrócenia uwagi sołtys ostro zareagował. – Nie wiem i nawet nie chcę już tego tłumaczyć, może to wina nerwówki, która zawsze towarzyszy żniwom. Jak on myślał, że zdoła tędy wyjechać, skoro chodnik jest wysoko wyniesiony, nie wiem – mówi wójt. Dodaje, że w tym miejscu nigdy wjazdu nie było i nie będzie, bowiem tuż obok jest przystanek. Na pole można dostać się z innej strony. Sołtys Włodzimierz Kotarski przekonuje, że przy skarpie było za ciasno. – Ale skoro tamtędy wjechał, to i wyjechać można było – mówi Teresa Mazurek i zapewnia, że przebieg ścieżki był konsultowany z rolnikami. – Myślę, że większość postulatów była uwzględniona. Zjazdu na to pole w tym miejscu nie było nigdy. Wcześniej również był tu chodnik – dodaje. Wójt nie chce już rozważać, jak to się stało. – Na szczęście wykonawca ścieżki jest jeszcze na miejscu i mam nadzieję, że być może już dzisiaj szkoda zostanie naprawiona – deklaruje. Za naprawę zapłaci sołtys.

Koszt budowy całej trasy ze Świdnicy, przez Sulisławice do Wiśniowej wyniósł ponad 1,5 mln złotych, z czego 85% pochodziło ze środków unijnych. Budowa trwała od września 2017 roku.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 • Domino

  Mam nadzieję, że mu się nie upiecze i zaplaci z własnej kieszeni za naprawę chodnika.

 • Zdzisław

  Ile waży taki kombajn?

 • Siostra Bernadetka

  GłupiO robi sołtys, zamiast przeprosić i naprawić pajacuje a to mu się odbeknie bo widać ludzie tylko czekają aż mu się noga powinie i ze skargami lecą.
  Przecieże sami go wybrali więc z nim powinni sprawę wprzódy próbować załatwić.

  • KrissKross

   Pani się za dużo seriali naoglądała ze wschodnią Polską w tle.

   • Siostra Bernadetka

    Ha ha ha
    Dobre😂

 • zbyszek

  A może ludziom jeszcze przeszkadza że na wsi w nocy orają,piszą,hoduje kury ,świnie ,itp,a wszyscy chciałby mieć świeże ,mięso ,warzywa i owoce i skąd to wszystko z biedronki ,z Niemiec ,Ukrainy ,mogli wcześniej skonsultować ten chodzi ,kiedyś był chodnik i było dobrze teraz zrobili stracę chodnika i po jednym wjeździe się rozpadł a może ktoś coś źle zrobił

  • nmisiek

   A o czym ty bredzisz, bo jakoś nie pojmuję? Sołtys narozrabiał i musi ponieść tego konsekwencje.

  • Natalia

   I to jak .

  • Nie usuwajcie konta!

   Do Bydgoszczy będę jeździł po mąkę, a od tego pajaca kupował nie będę.

  • Domino

   Wiesz, ile razy słyszałam biadolenie, że na wsi chodników nie ma? Że dzieci poboczem do szkoły idą i auta je potrącają? To jak im ladny chodnik zrobiono, to dlaczego ich przedstawiciel wszystko rozpiepr…a?!!!

   • Siostra Bernadetka

    Tam im te chodniki potrzebne.
    Po kilku latach wszystko pozarastane.

 • Jerzy Kaczkowski

  To właśnie typowy brak szacunku dla świetnie wykonanej pracy!!!

 • KrissKross

  Kmiot kmiotem będzie nie ważne czy z Galicji,czy z Kongresówy, czy z Kresów. Kabaret Elita się kłania.