Strona główna Temat dnia Premiera nowego świdnickiego browaru w pubie Biała Dama

Premiera nowego świdnickiego browaru w pubie Biała Dama

0

Już jutro, w sobotę, w Multipubie Biała Dama odbędzie się świdnicka premiera nowego świdnickiego browaru Pivovsky. – Jesteśmy unikalni w skali kraju, bo to już trzeci rzemieślniczy browar działający na terenie naszego powiatu, co idealnie wpisuje się w historię i legendarną jakość piwa warzonego na terenie naszego miasta od średniowiecza – wylicza Michał Ogrodziński z pubu Biała Dama.

Premiera piwa o 19:00 w ogródku na tyłach Białej Damy, ładna pogoda została zamówiona i opłacona, dostępny będzie grill, oczywiście obecni będą chłopaki z browaru oraz ich piwa: utytułowana Fragola i absolutna nowość – Aloha, czyli american pale ale z pulpą mango.

Jest nas czwórka i pochodzimy ze Świdnicy – zaczyna opowieść Bartek z browaru Pivovsky. – Potrafimy docenić dobre piwo, a browar stworzyliśmy z zamiłowania do tego trunku. Cała inicjatywa rozpoczęła się na początku 2018 r. Za cel postawiliśmy sobie zdążyć z naszym debiutem na Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i udało nam się to osiągnąć! Ale to nie wszystko! Ku naszemu zaskoczeniu i ogromnej radości, nasze piwo z truskawką – Fragola – zostało wybrane najlepszym piwem Festiwalu! – opowiada.  – W codziennej działalności kierujemy się zasadą: najważniejsza jest jakość! Chcemy docierać do szerokiego grona odbiorców, ale ilość produktu nie może negatywnie wpływać na jego jakość – dodaje Marcin.

Browar Pivovsky obecnie warzy 5 piw:
1. FRAGOLA (Strawberry Milkshake IPA)
2. ALOHA (Mango APA)
3. VIBE (APA)
4. TWINSTER (Double Dry Hopped New England IPA)
5. TAHOMA (Black IPA)

W przygotowaniu są także kolejne style.

Multipub Biała Dama | ul. Pułaskiego 16 | sobota 21 lipca | g.19:00 | Serdecznie zapraszamy!

/Artykuł sponsorowany/