Strona główna Sport Piłka nożna Porażka Polonii-Stali w pierwszym sparingu

Porażka Polonii-Stali w pierwszym sparingu [FOTO]

0

Piłkarze pierwszej drużyny MKS-u Polonia-Stal Świdnica musieli uznać wyższość rywali na inaugurację okresu przygotowawczego. Biało-zieloni ulegli na własnym boisku brazylijskiej ekipie FD Management Sports.

Dla podopiecznych Rafała Markowskiego był to pierwszy test-mecz przed planowaną na 12 sierpnia inauguracją sezonu 2018/2019 na boiskach IV ligi dolnośląskiej. To było widać. Świdniczanie zakończyli dziś bardzo intensywny pierwszy tydzień przygotowań, podczas którego zaliczyli aż pięć jednostek treningowych (od poniedziałku do piątku na obiektach OSiR-u Świdnica). Drużyna naszych najbliższych rywali składała się obcokrajowców – utalentowanych piłkarzy, którzy chcą się pokazać i szukają zatrudnienia w jednym z klubów na terytorium Polski. Dziś zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W szeregach polonistów zagrało z kolei wielu testowanych zawodników, piłkarzy wracających z wypożyczeń do innych klubów, a nawet juniorów młodszych Polonii-Stali.

 

Spotkanie rozegrano systemem trzy tercje po 30 minut każda. Pierwszą w stosunku 1:0 zwyciężyli Brazylijczycy. Po drugiej było już 3:0 dla gości. W trzeciej części gry wyraźną przewagę osiągnęli świdniczanie. Raz po raz sytuację wyjaśniał bramkarz rywali, miejscowi ustrzelili również poprzeczkę bramki przeciwników. W końcu do siatki trafił Robert Myrta i kiedy zanosiło się na kolejne gole dla naszych piłkarzy, wynik spotkania na 4:1 ustalili zawodnicy FD Management Sports.

 

Skład Polonii-Stali: Koziarz, Szczepaniuk, Jagieła, Salamon, Skowroński, Sowa, Białas, Kozachenko, Florian, Szuba, Osienienko, Filipczak, Kucharski, Matwiejko, Ciuba, Roman, Szczygieł, Myrta oraz 5 zawodników testowanych.

/FOTO: Artur Ciachowski/