Strona główna Wydarzenia Strzegom Ponad milion złotych dla strzegomskich przedszkolaków

Ponad milion złotych dla strzegomskich przedszkolaków

0

Gmina Strzegom zajęła 1. miejsce w konkursie organizowanym przez województwo dolnośląskie i otrzymała dotację w wysokości ponad 1,3 mln zł na wyposażenie i roczne funkcjonowanie nowo budowanego przedszkola integracyjnego przy ul. Kościuszki.

Przedszkole rozpocznie swoją działalność 1 września 2019 r. – Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego sfinansujemy wyposażenie pomieszczeń i nie będą to tylko meble czy zabawki – wyjaśnia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. – Zakupimy również pierwszą w gminie „podłogę interaktywną” wspomagającą m. in. zajęcia ruchowe przedszkolaków, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową – dodaje burmistrz.

Dotacja umożliwi również pokrycie znacznej części kosztów działalności przedszkola w pierwszym roku jego funkcjonowania. Zorganizowane zostaną ponadto zajęcia specjalistyczne – korekcyjno – kompensacyjne, terapeutyczne, logopedyczne oraz zajęcia dodatkowe – „Kreatywny przedszkolak”, „ Mały wielki artysta”, „Mały olimpijczyk”,
„Robotyka i proste programowanie”.

Postępowanie rekrutacyjne do nowego przedszkola prowadzone będzie w terminach wskazanych na początku 2019 roku przez burmistrza Strzegomia.

Nowo budowane przedszkole integracyjne jest pierwszym w gminie Strzegom budynkiem oświatowym w pełni dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest też jednym z niewielu na Dolnym Śląsku obiektów „pasywnych”, tj. takich, gdzie za pomocą nowoczesnych rozwiązań technicznych minimalizuje się zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną. Ciepło i prąd będą pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Na jego budowę gmina uzyskała ok. 10.5 mln zł dotacji ze środków europejskich.

Obydwie dotacje pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

/Źródło UM Strzegom/