Strona główna 0_Slider Okradli budowę w Parku Centralnym

Okradli budowę w Parku Centralnym

8

Jeszcze nie jest gotowy, a już znalazł się na celowniku złodziei. Trzej mężczyźni okradli Park Centralny w Świdnicy, ale ze swoim łupem daleko nie zaszli.

Jak informuje Robert Topolski ze świdnickiej policji, w minioną sobotę na ul. Sprzymierzeńców o 4.00 nad ranem zostali zatrzymani trzej mieszkańcy powiatu świdnickiego. 17, 19 i 30-latek wynieśli chwilę wcześniej z terenu parku nowe kable oświetleniowe i główny kabel do zasilania energią elektryczną. Wartość skradzionych przewodów firma wykonująca prace oszacowała na 1000 złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a kable przekazano właścicielowi.

Rewitalizacja 12-hektarowego terenu ruszyła w marcu 2017 roku. Przywrócenie dawnego wyglądu parku wymaga wykonania prac na sporą skalę i ogromnych nakładów. Przebudowę podzielono więc na wiele etapów, przez co oddzielnie wykonano remont koryta Witoszówki i wycinkę drzew, oddzielnie wykonywane są remonty schodów i budowa altanki, inna firma zajęła się z kolei budową fontann parkowych, jeszcze inna – utworzeniem ścieżek pieszych i rowerowych, a komu innemu powierzono dostarczenie ławek oraz śmietników. – Cały obszar parku zostanie też objęty monitoringiem, zamontowanych zostanie 16 kamer – dodaje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Według rzecznik Urzędu Miasta, szacowany koszt rewitalizacji Parku Centralnego ma wynieść około 11 mln złotych. Ostatnie prace w parku powinny zakończyć się 31 sierpnia 2018 roku.

opr. asz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • GlosGlos

  Och kochana bogata Świdnica…

  • Nie usuwajcie konta!

   Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie ma złodziei, to mieszkasz albo w Bullerbyn, albo w Dolinie Muminków. Pozdrów Małą Mi.

   • GlosGlos

    Przecież to Świdnica i tutejsze zakompleksione oszołomy…
    Piszą że jest tuaj kraina mlekiem i miodem płynąca…
    Mimo tego dobrobytu kradną, bide klepią i wiele innych…

  • Swidniczanin

   Nie martw się – zrobią linię 285 do Wrocławia to dostaniesz ode mnie bilet i wyjedziesz do raju.

   • GlosGlos

    Oj zrobią może kiedyś dobrze że za marzenia nie karają, bo byś dożywocie dostał…

    • Swidniczanin

     Zrobią zrobią. “Nie bądź pan rura i nie pękaj”.

     • GlosGlos

      Hahaha

 • Grzegorz Jasiński

  Patrząc na te góry błota nie wierzę jakoś w ten 31 sierpnia… chyba że 2020.