Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nagrają siódmy muzyczny krążek

Nagrają siódmy muzyczny krążek

0

Od 2012 roku z wykorzystaniem gminnego studia nagrań utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. W ciągu ostatnich 6 lat Rozśpiewane Dzieciaki z Gminy Świdnica, bo o nich mowa, nagrały już 6 muzycznych krążków. Materiał muzyczny na tegorocznej płycie nawiązywać będzie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

– Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wójta Gminy Świdnica Teresy Mazurek oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej możemy po raz kolejny spotkać się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.  W dniach 2-6 lipca 2018  przeprowadzimy siódmą już edycję warsztatów wokalnych dla uzdolnionej wokalnie grupy 30 uczniów gminnych szkół – mówi Tadeusz Szarwaryn. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy pracować będą  nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach  „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”,  „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” oraz ”Mosty ponad słowami” przyszła kolej na realizację kolejnego pomysłu Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros.

Tegoroczny materiał znacząco będzie się różnił od ostatniej płyty pod względem merytorycznym, ponieważ nawiązywać będzie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i do 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Na kolejnej płycie znajdą się znane  pieśni  patriotyczne, ale również  autorskie propozycje  nawiązujące w swej treści i brzemieniu do tych właśnie wydarzeń.

 Gminne Studio Nagrań obejmuje  m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

Źródło UG Świdnica