Strona główna 0_Slider Kraszowicka powoli do przodu. Praca wre przy budowie rowerowego tunelu

Kraszowicka powoli do przodu. Praca wre przy budowie rowerowego tunelu

0

W listopadzie mają się zakończyć prace przy przebudowie 700-metrowego odcinka ulicy Kraszowickiej. Budowlańcy wkroczyli też na budowę ścieżki rowerowej, która połączy Kraszowice z trasą prowadzącą do centrum.

Prace związane z remontem ulicy Kraszowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chłopską (bliżej centrum) do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni, ruszyły 7 maja. W ramach robót przebudowane zostaną instalacje podziemne, powstanie ścieżka rowerowa oraz zatoki autobusowe. Dodatkowo wybudowane zostaną nowe miejsca parkingowe u zbiegu Kraszowickiej i Chłopskiej, odnowiony zostanie sąsiadujący z tym skrzyżowaniem przejazd kolejowy, a także powstaną zatoki parkingowe wzdłuż samej Kraszowickiej. Dostarczone mają też zostać cztery nowe wiaty przystankowe.

Realizacją prac zajmie się konsorcjum: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. wraz z firmą PPUH “DROG-ZIEM”. Inwestycja pochłonie nieco ponad 6 milionów złotych.

Na Kraszowicach trwa także inna inwestycja, w ramach której powstanie brakujący odcinek ścieżki rowerowej, łączącej dzielnicę z oddanym w ubiegłym roku trasą nad Bystrzycą i kładką nad rzeką. W ramach prac powstanie przejazd pod istniejącą linią kolejową. – Prace przy budowie tunelu posuwają się błyskawicznie. Firma Pajtor idzie jak przecinak. W tydzień przygotowano wykopy pod fundamenty i zalewają betonem. To może być najszybsza inwestycja w Świdnicy – twierdzą społecznicy z Kraszowickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich.

Michał Nadolski
[email protected]
fot. Dariusz Nowaczyński, Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Poprzedni artykułStrażacy z Dobromierza z nowym sprzętem
Następny artykułUpał krwiodawcom nie przeszkadza