Strona główna 0_Slider Kolejny mural zdobi Świdnicę!

Kolejny mural zdobi Świdnicę!

0

Przybył kolejny mural do coraz bogatszej świdnickiej kolekcji. U zbiegu ulic Teatralnej i Bohaterów Getta powstał portret klauna Fifi, a jego autorem jest plastyk Robert Kukla. Mural dedykowany jest świdnickiemu Festiwalowi Teatrów Otwartych.

Przy ul. Bohaterów Getta swój mural ma już Festiwal Bachowski. Niewykluczone, że cała okolica w pobliżu ulicy Teatralnej będzie dedykowana świdnickim festiwalom, a jest ich kilka, m.in. jazzowy i filmowy. Do najstarszych i cieszących się sympatią mieszkańców należy Festiwal Teatru Otwartego, którego pomysłodawczynią jest Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. W tym roku spektakle pod gwiazdami będzie można obejrzeć od 6 do 8 lipca. Festiwal będzie miał już 21. edycję.

Świdnica ma bogatą kolekcje murali, do czego przyczynił się Robert Kukla, artysta plastyk również związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Jednym z najczęściej powtarzających się motywów są putto, czyli barokowe wyobrażenia aniołów, zaczerpnięte z Kościoła Pokoju. Ostatnio artysta odpowiadał za stworzenie muralu poświęconego Irenie Sendlerowej.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński