Strona główna 0_Slider Jubileuszowa pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę

Jubileuszowa pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę [FOTO]

4

Upały nie zraziły pielgrzymów diecezji świdnickiej, którzy wyruszyli na trasę XV Pielgrzymki do Częstochowy. Na Jasną Górę idą  grupami, które jutro połączą się w jeden zwarty szyk. Pielgrzymka zakończy się  jasnogórskim czuwaniem.

„Idziemy omodlić Polskę, bo to przecież Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości. Idziemy omodlić także Naszą Diecezję! To nasz święty obowiązek i przywilej zarazem. Nadbudować kolejną warstwę różańcowego muru! Muru, który wznosi się jak łańcuch gór,
z którego bliżej do Nieba i z którego lepiej widać Ziemię! Pójdziemy pod hasłem: ”Wolni w Chrystusie” – napisali w odezwie do pątników księża przewodnicy Romuald Brudnowski i Krzysztof Iwaniszyn. Biskup świdnicki Ignacy Dec w liście do pielgrzymów przypomina, że każda z dotychczasowych pielgrzymek miała swoją intencją. Tym razem szczególna waga przykładana jest do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: Opatrzność tak cudownie zrządziła, że ojczyźniane losy od zarania dziejów splecione są z losami Kościoła katolickiego w Polsce. Chyba nie ma na świecie drugiego takiego kraju, w którym patriotyzm aż tak bardzo przenika się z wiarą i tak bardzo kojarzy się z Kościołem katolickim jak u nas. Nic więc dziwnego, że patriotyczną nutę chcemy uczynić w czasie pielgrzymki dominantą dyskretnie rozbrzmiewającą każdego dnia: podczas Eucharystii, w modlitwach różańcowych, w konferencjach, na wieczornych apelach – słowem: gdzie się tylko da.”

Pielgrzymi przejdą około 200 kilometrów, każdego dnia pokonując od kilkunastu do blisko 30 km.Uroczyste zakończenie zaplanowano na 9 sierpnia.

opr. asz
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułBędą szkolić najmłodszych tenisistów
Następny artykułSilesian Cup 1-4 sierpnia 2018