Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Jaworzyna Śląska: place zabaw w gminie czeka przemiana

Jaworzyna Śląska: place zabaw w gminie czeka przemiana

0

W ramach Programu Otwartych Stref Aktywności (OSA) realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki gmina Jaworzyna Śląska uzyskała dofinansowanie dwóch projektów: rozbudowy istniejącego placu zabaw w Pastuchowie i przebudowie istniejącego placu zabaw w Piotrowicach.

W obu miejscowościach zamontowane zostaną nowe urządzenia siłowni zewnętrznej: motyl, surfer, biegacz, orbiterek, rower, wioślarz. Powstanie strefa relaksu, w której znajdą się stół do szachów, stół do tenisa stołowego i ławki. Przedmiotowa inwestycja uwzględnia również zagospodarowanie terenu, w tym zieleń i urządzenia towarzyszące tj. kosze na śmieci i tablice z regulaminem.

Dodatkowo w miejscowości Piotrowice zamontowane zostaną urządzenia rekreacji indywidualnej dla dzieci: trampolina ziemna, podwójna huśtawka, piaskownica, bujak i zestaw sprawnościowy. W ramach projektu zaplanowano również montaż nowego ogrodzenia wraz z bramą wjazdową i furtką.

„OSY” będą więc ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 139 tys. złotych, z czego 69,5 tys. złotych stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności. Realizację zadań planuje się zakończyć w listopadzie 2018 roku.

/UG Jaworzyna Śląska, opr. mn/