Strona główna 0_Slider Efektowny sparingowy triumf Polonii-Stali Świdnica

Efektowny sparingowy triumf Polonii-Stali Świdnica [FOTO]

0

Z bardzo dobrej strony na dwa tygodnie przed startem sezonu 2018/2019 zaprezentowali się piłkarze pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica. Drużyna trenera Rafała Markowskiego pokonała dziś 6:1 przedstawiciela klasy okręgowej – Pogoń Pieszyce. 

Biało-zieloni całkowicie zdominowali gości, górując nad rywalami w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Miejscowym nie przeszkodził nawet fakt, że wciąż znajdują się w fazie intensywnych treningów. Dzisiejsze spotkanie było dwunastą jednostką treningowo-meczową w trakcie zaledwie trzynastu dni.

Jako pierwsi niespodziewanie do siatki trafili jednak przyjezdni. Później do głosu zaczęli coraz śmielej dochodzić poloniści. Do wyrównania doprowadził testowany w naszej drużyny ciemnoskóry napastnik, który pewnie pokonał bramkarza z Pieszyc w sytuacji jeden na jednego. Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Patryk Salamon, który zamknął głową dośrodkowanie od Wojciecha Szuby, a na 3:1 strzelił Brazylijczyk Marcos Pauli Baumgarten. Po zmianie stron jeszcze trzykrotnie umieściliśmy piłkę w siatce przeciwników. Na listę strzelców wpisali się zawodnicy testowani. Świdnicki trener miał do dyspozycji ponad 20 graczy, w tym sporą grupę piłkarzy, którzy walczą o miejsce w kadrze pierwszej drużyny świdnickiego czwartoligowca. Bardziej wyraźny zarys kadry zespołu powinniśmy poznać w trakcie najbliższego tygodnia.

Kolejny sparing seniorów Polonii-Stali już w najbliższą środę, 1 sierpnia. O godz. 18.30 zagramy w Bielawie z miejscową Bielawianką.

Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Pieszyce 6:1 (3:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Sowa, Białas, Madej, Florian, Ł. Kot, Ciuba, Salamon, Jagieła, Gerus, Roman, Filipczak, Szuba, Traczykowski, Baumgarten oraz 6 zawodników testowanych.

/FOTO: Artur Ciachowski/