Strona główna Wydarzenia Świdnica Ciepłownicy pracują w centrum. Odblokowano garaże, znikają utrudnienia na ulicach

Ciepłownicy pracują w centrum. Odblokowano garaże, znikają utrudnienia na ulicach

0

Po zaledwie dwóch dniach od naszej interwencji udało się odblokować dojazd do garaży znajdujących się na podwórku przy ulicy Siostrzanej. Dostęp do nich i znajdujących się wewnątrz aut został uniemożliwiony przez trwające prace przy układaniu nowego ciepłociągu. Powoli znikać będą utrudnienia dla kierowców na innych ulicach w centrum Świdnicy.

Przypomnijmy, z uwagi na realizowane prace budowlane od piątku, 20 lipca kilku świdniczan straciło dostęp do samochodów zaparkowanych w garażach przy ulicy Siostrzanej. Jak zapewniał Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickiego MZEC, wykonawca prac starał się możliwie najlepiej poinformować mieszkańców o prowadzonych robotach. Dodatkowo w okolicy podwórka wywieszono kartki przypominające o rozpoczynających się pracach i informujące o konieczności przeparkowania samochodów.

Wykonane wykopy powinny zostać na dniach zasypane. Postaramy się też w najbliższym czasie zapewnić wyjazd z garaży – zapewniał w ubiegły poniedziałek Tomkiewicz. W środę obietnica ta znalazła potwierdzenie w rzeczywistości. – Mam już dostęp do garażu na ul. Siostrzanej dzięki Wam. Jestem ogromnie wdzięczna. W godzinach popołudniowych kompletnie bez żadnej nadziei podeszłam pod garaż, możecie sobie Państwo wyobrazić moją minę i ogromną radość widząc dostęp do garażu – mówi pani Danuta, dziękując redakcji Swidnica24.pl za skuteczną interwencję.

Rozwiązanie problemu mieszkańców ulicy Siostrzanej nie oznacza całkowitego zakończenia robót ciepłowniczych w centrum Świdnicy. Kierowcy wciąż muszą się liczyć z drobnymi utrudnieniami w ruchu. – Prace przebiegają planowo. Na ulicy Mennickiej trwa odtwarzanie nawierzchni. Później wykonawca prac przystąpi do naprawy ulicy Pułaskiego – wyjaśnia rzecznik. W dalszym ciągu trwają prace na Siostrzanej, jednak w najbliższych dniach będą one oznaczały utrudnienia jedynie dla osób parkujących na tej ulicy. W planach jest też realizacja prac na krótkich odcinkach ulic Franciszkańskiej i Grodzkiej.

Michał Nadolski
[email protected]