Strona główna Wydarzenia Świebodzice Bezpieczniejsze przejścia w Świebodzicach. Kolejne punkty z nowym oświetleniem

Bezpieczniejsze przejścia w Świebodzicach. Kolejne punkty z nowym oświetleniem

0

Jest już gotowa dokumentacja projektowa na modernizację oświetlenia pięciu kolejnych przejść dla pieszych na terenie Świebodzic. W ubiegłym roku nowe oświetlenie typu LED pojawiło się na czterech przejściach, uznawanych za szczególnie niebezpieczne.

Nowe oświetlenie zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo na wytypowanych „zebrach” m. in. na ul. Strzegomskiej, Wałbrzyskiej oraz Mieszka I. Jest jaśniej, a piesi są bardziej widoczni dla kierujących. Obecnie miasto czeka na ostatnie uzgodnienia i wkrótce ogłoszony zostanie przetarg, w ramach którego nowe oświetlenie stanie w kolejnych lokalizacjach.

Do modernizacji oświetlenia wytypowano przejścia:

  • ul. Wałbrzyska (przy szpitalu),
  • ul. Piłsudskiego (przy skrzyżowaniu z Polną),
  • Ciernie 53 (nowo wytyczone przejście),
  • ul. Szkolna – przy kładce oraz przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza.

Miasto sukcesywnie modernizuje także oświetlenie uliczne – przewidziany jest dalszy ciąg ul. Mieszka I od ul. Przechodniej do Pileckiego, a także ciąg dalszy ulic Prusa, Sienkiewicza i Szkolnej oraz mały odcinek łącznika Łączna-Mieszka I.

Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych jest bardzo ważne, przypomnę tylko, że mieliśmy dwa tragiczne wypadki właśnie na tych przejściach, które będą w najbliższym czasie modernizowane. Wymiana oświetlenia zdecydowanie poprawia widoczność osób przechodzących przez zebry, a w okresie jesienno-zimowym ma to fundamentalne znaczenie – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

/UM Świebodzice, opr. mn/