Strona główna 112 8 kolizji i 4 wypadki w ciągu ostatniej doby. Policja apeluje o...

8 kolizji i 4 wypadki w ciągu ostatniej doby. Policja apeluje o ostrożność

0

Brawura, a także niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów są częstą przyczyną wypadków oraz kolizji, do których dochodzi na drogach. Tylko wczoraj na terenie powiatu świdnickiego doszło do 12 zdarzeń drogowych.

Wypadek w Roztoce (fot. OSP Tomkowice)

Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialną jazdą stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Najczęstszą przyczyną wczorajszych zdarzeń drogowych były: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Szczególną ostrożność zachowajmy również w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę – dodaje rzeczniczka policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolarski memoriał im. Pawła Sosika
Następny artykułJak spędzacie lato? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]