Strona główna Wydarzenia Żarów 3 miliony na remont budynków w Żarowie. Trwają pierwsze prace

3 miliony na remont budynków w Żarowie. Trwają pierwsze prace

0

Trwają prace przy remoncie dachu budynku przy ulicy Zamkowej 5 w Żarowie. Jest to pierwsza z 29 lokalizacji, które zostaną wyremontowane w ramach projektu “Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020”.

Dzięki projektowi rewitalizacji miasta budynki przestaną straszyć swoim wyglądem i staną się wizytówką miasta. – Jest to kolejna inwestycja, realizowana z pozyskanych przez gminę Żarów środków unijnych, na terenie Żarowa. Pierwsze dwie umowy, które podpisaliśmy wspólnie z zarządcami wspólnot mieszkaniowych dotyczyły remontów budynków przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 w Żarowie. I te prace już ruszyły. W kolejce oczekują następne budynki, ale czekamy teraz na rozstrzygnięcia przetargowe i wyłonienie wykonawcy na realizację remontów oczekujących na modernizację budynków – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Dofinansowanie w wysokości 1.573.354,76 złotych zostało przyznane na rewitalizację 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwóch budynków komunalnych przy ul. Mickiewicza 21 oraz Sikorskiego 2 w Żarowie. Zakres realizowanych prac jest bardzo duży i dotyczyć będzie głównie remontu elewacji i wymiany pokrycia dachowego. Wszystkie zadania, a jest ich bardzo dużo, będą realizowane na przełomie 2018 i 2019 roku. Po zakończeniu prac przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 będą remontowane budynki wspólnot mieszkaniowych przy ul. Armii Krajowej 16 i 12A, 12B i 12C oraz budynek komunalny przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie.

Wartość całego zadania “Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020” to kwota 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków zostaną sfinansowane z pozyskanego dofinansowania, budżetu gminy Żarów i środków własnych wspólnot mieszkaniowych.

/UM Żarów, opr. mn/