Strona główna 0_Slider 10 najciekawszych miejsc w Polsce. Na liście także Świdnica!

10 najciekawszych miejsc w Polsce. Na liście także Świdnica!

1

Portal turystyczny TripAdvisor opublikował coroczny prestiżowy ranking najciekawszych miejsc w różnych regionach świata. Na podstawie opinii wystawionych przez użytkowników serwisu opracowano także listę miejsc w Polsce, które oceniono jako najbardziej warte zobaczenia.

Ustanowiona w 2002 roku nagroda Travellers’ Choice to najwyższe wyróżnienie w serwisie TripAdvisor. To jedyna nagroda w branży turystycznej przyznawana co roku na podstawie milionów recenzji oraz opinii podróżnych z całego świata. Stanowi ona wyróżnienie dla „najlepszych spośród najlepszych” w takich dziedzinach jak poziom obsługi, jakość czy zadowolenie klientów, a otrzymują je hotele i inne obiekty oferujące zakwaterowanie, cele podróży, atrakcje turystyczne, a nawet poszczególne marki czy produkty.

Laureaci nagrody Travellers’ Choice są wyłaniani raz do roku na podstawie opinii wyrażonych przez miliony członków społeczności TripAdvisor. Nagroda Travellers’ Choice nie jest wyróżnieniem dla miejsc po prostu cieszących się popularnością, ale dla tych spośród nich, do których podróżni stale wracają.

Tegoroczne zestawienie 10 najlepszych miejsc w Polsce zdominował Kraków. Dawnej stolicy przypadło aż pięć miejsc w rankingu: Rynek Główny, Fabryka Schindlera, Bazylika Mariacka, Katedra Wawelska i Zamek Królewski na Wawelu. W dziesiątce znalazł się też Rynek Główny we Wrocławiu, wrocławskie krasnale, Zamek w Malborku, Kościół Pokoju w Świdnicy i Rynek Starego Miasta w Warszawie.

To Państwa opinie nas wyróżniły w rankingu – dziękujemy! Życzymy udanych wakacyjnych podróży i zapraszamy do odwiedzenia Kościoła Pokoju – mówią przedstawiciele zabytkowej świątyni, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

/opr. mn/

Poprzedni artykułDziecko pogryzione przez psa. Właściciel nie szczepił czworonoga
Następny artykułBez dokumentów i pod wpływem narkotyków